Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Підписатися

Чоловіки зможуть отримати право на додаткову відпустку за наявність двох і більше дітей

30.11.2021 219 0 0

Не тільки мати, а й батько повинен мати можливість проводити більше часу з дітьми. Така тенденція сьогодні в Європі. Вирішили не пасти задніх й в Україні.

Автори проекту «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо додаткової відпустки працівникам, які мають дітей» (№6343) вказують на несправедливість та пропонують вирівняти у правах працівників жіночої та чоловічої статі, які мають дітей, а також батьків, які не є подружжям.

Для цього додати у Кодекс законів про працю ст.761, де передбачити право працівника на щорічну додаткову відпустку - незалежно від статі та перебування у шлюбі. Йдеться про 10 додаткових календарних днів щорічно, які наразі надаються матерям, які мають двох або більше дітей віком до 15 років, та у деяких інших випадках.

При цьому таку відпустку батько та мати можуть взяти одночасно, поділивши її на частини між собою. Щоправда, автори не вказують, які довідки повинні надаватися роботодавцеві, аби він надав таку відпустку ще й батьку (або виплатив компенсацію за її невикористання). Так само не враховано, що батько може мати дітей від різних шлюбів, й як тоді рахувати йому відпустки: по 10 днів за кожну пару дітей чи за кількістю дітей від однієї матері?

До речі, під цією ідеєю підписалися не тільки жінки-нардепи, а й чоловіки. А от чи підтримають останні її в сесійній залі, невідомо.

iportal.rada.gov.ua

Коментарі до матеріалу

Кращі матеріали