• Швидкий пошук надійних рішень
    і практичної інформації

Uteka

Я шукаю...

Де шукати:

розширений пошук
Отримайте доступ до більше 2 мільйонів готових рішень, публікацій та оглядів
Оформити
передплату

Огляд деяких документів, що набули чинності у квітні 2018 року

ред. Uteka.ua

25.04.2018 3519 0 0

Республіку Болгарію виключено з переліку держав для цілей ТЦУ

Із переліку держав (територій), які відповідають критеріям, установленим пп. 39.2.1.2 Податкового кодексу (додаток до постанови КМУ від 27.12.17 р. № 1045), виключено Республіку Болгарію (постанова КМУ від 11.04.18 р. № 295).

Обов’язки підприємства, де виконуються суспільно корисні роботи

Із 3 квітня набули чинності зміни до Порядку, затвердженого наказом Мін’юсту від 19.03.13 р. № 474/5. Зокрема, документ доповнено новим розд. XIV, згідно з яким власник підприємства за місцем відбування порушником суспільно корисних робіт (далі – роботи) повинен:

погодити з уповноваженим органом із питань пробації (далі – орган) перелік об’єктів, на яких порушники виконують роботи, та види робіт, які вони можуть виконувати;

контролювати виконання порушниками призначених їм робіт;

своєчасно повідомляти орган про ухилення порушника від робіт;

вести облік та інформувати орган про кількість відпрацьованих годин;

нараховувати порушнику плату за виконання робіт та перераховувати її на відповідний рахунок органу державної виконавчої служби для подальшого погашення заборгованості зі сплати аліментів.

Про невиконання власником підприємства обов’язків, передбачених ст. 3213 КУпАП, орган інформує відповідного прокурора.

Порядок доповнено новими формами: журналу обліку порушників, на яких накладено адмінстягнення у вигляді суспільно корисних робіт; направлення на виконання робіт; табеля виходу на роботу порушників (наказ Мін’юсту від 02.03.18 р. № 591/5 набув чинності з 03.04.18 р.).

Оприлюднення емітентами цінних паперів (ЦП) повідомлення про їх публічну пропозицію ЦП

Із 7 квітня діє Порядок оприлюднення повідомлення емітентами ЦП про те, що вони вважаються такими, що здійснювали публічну пропозицію ЦП. Повідомлення оприлюднюється у загальнодоступній інформаційній базі даних НКЦПФР на веб-сайті www.stockmarket.gov.ua, на власному веб-сайті – протягом першого робочого дня (далі – р. д.) після дати прийняття уповноваженим органом емітента рішення, але не пізніше 10.00 другого робочого дня після цієї дати; подання до НКЦПФР – протягом 7 р. д. після дати прийняття уповноваженим органом емітента відповідного рішення.

Оновлено норми безплатної видачі спецодягу лісогосподарствам

Із 17 квітня суб’єкти господарювання (далі – СГ), які здійснюють науково-дослідну діяльність, виконують лісовпорядкувальні, вишукувальні, лісозаготівельні роботи, створюють лісові насадження та доглядають за ними, здійснюють захист лісів, ведуть будівництво та експлуатацію лісових доріг тощо, користуються новими нормами безплатної видачі спецодягу, спец-взуття та інших засобів індивідуального захисту (далі – ЗІЗ). Роботодавець може за погодженням із профспілкою додатково видавати працівникам спецодяг та взуття, виготовлені з інших видів тканин і матеріалів (сертифікованих), інші ЗІЗ, що відповідають вимогам нормативно-правових актів з охорони праці (наказ Мінсоцполітики від 26.02.18 р. № 293).

Затверджено правила охорони праці під час експлуатації вантажопідіймального обладнання

Із 19 квітня застосовуються Правила охорони праці під час експлуатації вантажопідіймальних кранів, підіймальних пристроїв та відповідного обладнання (далі – обладнання). Документ поширюється на СГ незалежно від форм власності та організаційно-правових форм, які займаються монтажем, демонтажем, експлуатацією, модифікацією, перевіркою технічного стану обладнання (наказ Мінсоцполітики від 19.01.18 р. № 62).

Продовжено строк прийняття в експлуатацію самозабудов

Із 20 квітня громадяни можуть узаконити збудовані без дозволу об’єкти будівництва. Орган Держархбудконтролю безплатно протягом 10 р. д. з дня подання заяви власниками земельних ділянок, на яких розміщені об’єкти, що за класом наслідків (відповідальності) відносяться до об’єктів із незначними наслідками (СС1), за результатами технічного обстеження приймає в експлуатацію збудовані:

у період з 05.08.92 р. до 09.04.15 р. індивідуальні (садибні) житлові будинки, садові, дачні будинки та господарські (присадибні) будівлі та споруди загальною площею до 300 м2 кожна;

до 12.03.11 р. будівлі та споруди сільгосппризначення (Закон від 22.03.18 р. № 2363-VIII).

Коментарі до матеріалу

Кращі матеріали

Огляд деяких документів, що набули чинності у квітні 2018 року