Отримайте доступ до більше 2 мільйонів готових рішень, публікацій та оглядів
Оформити
передплату

Оновлять форму декларації про майновий стан і доходи

04.11.2020 240 0 0

Оприлюднено для обговорення до 20 листопада проєкт наказу Мінфіну про прийняття форми податкової декларації про майновий стан і доходи та Інструкції щодо її заповнення (затверджені наказом Мінфіну від 02.10.15 р. № 859) у новій редакції. З метою приведення декларації у відповідність до чинного законодавства з урахуванням норм Закону від 16.01.20 р. № 466-IX (далі – Закон № 466, щодо оподаткування прибутку контрольованих іноземних компаній), а також законів від 19.09.19 р. № 115-IX (про звітність ЄСВ у складі звітності з ПДФО) та № 116-IX (про подання єдиної звітності з ЄСВ і ПДФО) автори проєкту пропонують:

  • доповнити декларацію окремими додатками: КІК – для розрахунку податкових зобов’язань з ПДФО та військового збору, визначених з частини прибутку контрольованої іноземної компанії; ЄСВ 1, ЄСВ 2 та ЄСВ 3;
  • виокремити зобов’язання з ЄСВ у декларації: для фізосіб-підприємців (крім осіб, які перебувають на спрощеній системі оподаткування); осіб, які провадять незалежну професійну діяльність; членів фермерського господарства, якщо вони не належать до осіб, які підлягають страхуванню на інших підставах; осіб, які сплачують ЄСВ на умовах договору про добровільну участь у загальнообов’язковому державному пенсійному страхуванні.

Наказ набуде чинності з дня його офіційного опублікування, крім окремих додатків, а саме:

  • додатки ЄСВ 1, ЄСВ 2, ЄСВ 3 почнуть діяти з моменту скасування наказу Мінфіну від 14.04.15 р. № 435, яким затверджено форму Звіту з ЄСВ; 
  • додаток КІК – з моменту набрання чинності абзацом третім п. 1 розд. ІІ Закону № 466 (визначено норми Податкового кодексу, які набувають чинності з 1 січня 2021 року).

www.minfin.gov.ua

Коментарі до матеріалу

Кращі матеріали