Отримайте доступ до більше 2 мільйонів готових рішень, публікацій та оглядів
Оформити
передплату

Оновлено порядок перевірки використання коштів ФСС

15.10.2020 123 0 0

Затверджено Порядок перевірки правильності використання страхувальниками страхових коштів Фонду соціального страхування (далі – ФСС) та застосування фінансових санкцій за порушення встановленого порядку їх використання.

Порядком визначено підстави, умови та процедуру проведення перевірок у разі надання застрахованим особам:

  • допомоги: по тимчасовій непрацездатності (включаючи догляд за хворою дитиною); по вагітності та пологах; на поховання (крім поховання пенсіонерів, безробітних та осіб, які померли від нещасного випадку на виробництві);
  • виплат потерпілим на виробництві: допомоги по тимчасовій непрацездатності, яка настала внаслідок нещасного випадку на виробництві або професійного захворювання; виплат в разі тимчасового переведення потерпілого на легшу, нижчеоплачувану роботу; відшкодування вартості поховання потерпілого та пов’язаних з цим ритуальних послуг.

Посадові особи ФСС мають право: проводити камеральні та документальні (планові або позапланові; виїзні або невиїзні) перевірки достовірності відомостей, поданих страхувальниками для отримання страхових коштів ФСС, дотримання порядку використання таких коштів та зупиняти виплати з ФСС у разі відмови або перешкоджання з боку страхувальника у проведенні перевірки, виявлення фактів подання до ФСС недостовірних даних або порушення порядку використання коштів Фонду.

Водночас утратила чинність постанова правління Фонду від 22.12.10 р. № 29, якою затверджено раніше діючу Інструкцію з проведення перевірок страхувальників по коштах ФСС. 

Постанова Правління Фонду соціального страхування України від 02.10.20 р. № 23 набула чинності з 10.10.20 р. («Урядовий кур’єр» від 10.10.20 р. № 198).

Коментарі до матеріалу

Кращі матеріали