Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Підписатися

Щодо внесення змін до законодавства у сфері реєстрації бізнесу та нерухомості

Редакція

07.09.2016 169 0 0

Щойно завершилось фінальне обговорення положень законопроекту щодо внесення змін до профільного законодавства у сфері реєстрації бізнесу та нерухомості.

Що буде змінено?

Перше й ключове - вирішено посилити кримінальну відповідальність як заявника, так і реєстратора та зацікавлену у вчиненні незаконної реєстраційної дії особу. Адміністративна відповідальність теж стане жорсткішою.

ЕЦП надаватиметься виключно за особистої присутності підписувачів, зокрема посадових осіб підприємств. Відповідно, будуть попереджено випадки, коли сторонні особи отримували ЕЦП без відома директорів та головних бухгалтерів й в подальшому використовували для позбавлення бізнесу накопиченого податкового кредиту, відшкодування ПДВ й несанкціонованого перерахування грошових коштів.

Буде ускладнено процедуру відкриття нового розділу у реєстрі нерухомості та унеможливимо існування паралельно двох розділів у Реєстрі.

Буде зобов’язано нотаріально посвідчувати підписи голови, секретаря або учасників зборів на протоколі та на установчих документах при внесенні змін.

Буде продовжено термін подання скарги до Комісії з питань розгляду скарг у сфері державної реєстрації з 30 днів до 60. Це важливо, адже були випадки, коли заявник звертався до Комісії зі скаргою, що була складена з порушенням вимог і не встигав виправити формальні помилки та подати відредаговану скаргу до Комісії у визначений Законом термін.

Останнє, але не менш важливе нововведення - надається доступ нотаріусам до реєстру актів цивільного стану громадян у режимі «read only».

Джерело: https://www.facebook.com/pmoroz/posts...

Коментарі до матеріалу

Кращі матеріали