Отримайте доступ до більше 2 мільйонів готових рішень, публікацій та оглядів
Оформити
передплату

Щодо перегляду граничних показників вартості твердого палива та скрапленого газу

Редакція

10.08.2016 201 0 0

8 серпня Кабінет Міністрів прийняв постанову щодо перегляду встановлених граничних показників вартості твердого палива та скрапленого газу для надання населенню пільг і житлових субсидій.

Запропоновано встановити граничну ціну твердого палива на рівні 2000 гривень за 1 тонну твердого палива (це на 23,5% більше, ніж у попередньому році) та 200 гривень на один балон скрапленого газу. Зазначені соціальні гарантії, на відміну від інших, надаються готівкою.

Для реалізації цього рішення необхідно збільшити розмір субвенції з державного бюджету на 1 млрд 300 млн грн, таким чином, загальний обсяг складатиме 2,5 млрд грн.

Житлові субсидії розраховуються на рік, виходячи з вартості 2 тонн вугілля та 2-4 балонів скрапленого газу, залежно від складу сім’ї, а пільги – з вартості 1 тонни вугілля та 1 балону скрапленого газу. У 2016 році показник вартості 1 тонни вугілля становить 1532 грн 88 коп., 1 балону газу – 196 грн 66 коп.

У першому півріччі 2016 року пільги та субсидії на тверде паливо надано понад 450 тисячам сімей, – на суму близько 760 млн грн. Але наразі, з огляду на збільшення граничної ціни твердого палива та скрапленого газу на надання пільг і субсидій, буде проведено донарахування відповідних показників для згаданих сімей. Видатки на збільшення соціальних гарантій забезпечуватимуться за рахунок перерозподілу коштів на надання пільг та субсидій на оплату житлово-комунальних послуг, що накопичилися на рахунках підприємств-надавачів послуг за підсумками опалювального сезону 2015–2016 років, у зв’язку з невикористанням державних видатків та субсидій внаслідок теплої зими – близько 10 млрд грн.

 Здебільшого згадані пільги та субсидії стосуються сільських мешканців.

У тих селах, де є можливість використовувати й газ, і тверде паливо, субсидія надається за вибором. Якщо вартість твердого палива буде занижена, то селяни зможуть добирати субсидії на газ. І, що важливо, – збільшення вартості субсидії на тверде паливо паралельно означає, що зменшуватиметься кількість людей, які використовуватимуть субсидії для газового опалення. Тобто ми будемо економити газовий ресурс, водночас, захистивши селян реальними коштами.

Джерело: http://www.mlsp.gov.ua/labour/control...

Коментарі до матеріалу

Кращі матеріали