Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Підписатися

Новий погляд на трудові відносини у сфері малого і середнього підприємництва

02.06.2021 112 0 0

Комітет з питань соціальної політики та захисту прав ветеранів підтримав законопроект про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо спрощення регулювання трудових відносин у сфері малого і середнього підприємництва та зменшення адміністративного навантаження на підприємницьку діяльність, № 5371.

Законопроєкт передбачає такі основні положення:

1. запровадження договірного режиму регулювання трудових відносин, який буде застосовуватися до трудових відносин, що виникають між:

  • працівниками та роботодавцями - суб’єктами малого і середнього підприємництва з кількістю працівників до 250 осіб;
  • роботодавцем і працівником, заробітна плата якого становить понад 8 мінімальних заробітних плат на місяць;

2. встановлення строків і періодичності виплати заробітної плати в умовах договірного режиму регулювання трудових відносин – визначається, що заробітна плата виплачується не рідше одного разу на місяць;

3. порядок припинення трудового договору в умовах договірного режиму регулювання трудових відносин, в т. ч. припинення трудового договору з ініціативи роботодавця з виплатою компенсації працівнику.

Законопроектом пропонується у положеннях чинного законодавства про працю передбачити можливість застосування індивідуального договірного регулювання трудових відносин та зменшення бюрократичного навантаження на роботодавців. За результатами обговорення було ухвалено рішення рекомендувати Верховній Раді включити зазначений проект до порядку денного та прийняти його за основу.

https://iportal.rada.gov.ua

Коментарі до матеріалу

Кращі матеріали