• Швидкий пошук надійних рішень
    і практичної інформації

Uteka

Я шукаю...

Де шукати:

розширений пошук
Отримайте доступ до більше 2 мільйонів готових рішень, публікацій та оглядів
Оформити
передплату

Нові вимоги до касових операцій

14.11.2019 1536 0 0

Читайте за темою:

Касові операції та РРО: вивчаємо зміни

Порядок ведення касових операцій

Касові операції


Суб'єкти господарювання при знятті готівки із поточних рахунків для готівкових розрахунків із фізособами зобов'язані надавати на запит банку (філії, відділення) підтвердні документи, на підставі яких здійснюють такі готівкові розрахунки, які необхідні банку (філії, відділенню) для вивчення клієнта з урахуванням ризик-орієнтованого підходу.

Відповідною нормою доповнили Положення про ведення касових операцій у національній валюті в Україні (постанова Правління НБУ від 29.12.2017 р. № 148).

Також передбачили:

1. Установа/підприємство зобов'язана(е) визначити та затвердити внутрішнім документом місце та спосіб зберігання відокремленими підрозділами щоденних фіскальних звітних чеків (щоденних Z-звітів) у електронній формі. Це ж стосується формату їх зберігання, який має забезпечувати візуальний перегляд щоденних Z-звітів представниками ДПС, а також відповідальну особу за зберігання цих чеків.

2. Працівник установи/підприємства для підписання електронного касового документа зобов'язаний використовувати кваліфікований електронний підпис.

ФОП для підписання електронного касового документа має право використовувати кваліфікований електронний підпис/удосконалений електронний підпис.

Фізособа для підписання електронного касового документа має право використовувати кваліфікований електронний підпис/удосконалений електронний підпис/ простий електронний підпис.

Суб'єкт господарювання має право використовувати кваліфіковану електронну печатку банку/удосконалену електронну печатку як додатковий реквізит електронного касового документа.

Зміни привнесла постанова Правління НБУ від 07.11.2019 р. № 131, яка чинна із 12.11.2019 р., за виключення норми про місце та спосіб зберігання відокремленими підрозділами щоденних фіскальних звітних чеків (щоденних Z-звітів) у електронній формі.

www.bank.gov.ua

Коментарі до матеріалу

Кращі матеріали