• Швидкий пошук надійних рішень
    і практичної інформації

Uteka

Я шукаю...

Де шукати:

розширений пошук
Отримайте доступ до більше 2 мільйонів готових рішень, публікацій та оглядів
Оформити
передплату

Нові касаційні фільтри будуть встановлені

04.12.2019 343 0 0

Верховна Рада прийняла за основу президентський законопроект № 2314 про внесення змін до процесуальних кодексів щодо перегляду судових рішень в апеляційному та касаційному порядку.

Схвалений текст відрізняється від розміщеного на сайті парламенту - депутати отримали доопрацьований Комітетом в процесі консультацій. Відповідні зауваження були озвучені в ході розгляду.

До другого читання проект підготують за скороченою процедурою, незважаючи на великий обсяг і багато зауважень.

У зв'язку зі скороченням верховних суддів до 100 депутати хочуть встановити такі підстави для касаційного оскарження рішення суду першої інстанції і постанови апеляційного суду:

1) якщо суд апеляційної інстанції в оскаржуваній вирішенні застосував норму права без урахування висновку щодо застосування норми права у подібних правовідносинах, викладеного в раніше прийняте рішення Верховного Суду, крім випадку наявності постанови Верховного Суду про відступ від такого висновку;

2) якщо скаржник вмотивоване доведе необхідність відступу від висновку щодо застосування норми права у подібних правовідносинах, викладеного Верховним Судом і застосованого судом апеляційної інстанції;

3) якщо відсутній висновок Верховного Суду щодо застосування норми права у подібних правовідносинах;

4) якщо рішення оскаржується на підставі, передбаченому для обов'язкової скасування судового рішення;

5) у разі прийняття рішення про застосування дисциплінарного стягнення до суддів, які входили до складу колегії суддів апеляційної інстанції, переглядає справу, судове рішення в якій оскаржується, за дисциплінарний проступок, вчинений у зв'язку з розглядом такого справи.

Також в кодекси вносяться зміни з метою недопущення зловживання учасниками справи своїми процесуальними правами:

  • спрощується порядок розгляду відводів судді при подачі заяви напередодні або в день засідання - відведення розглядається суддею, який розглядає справу (без зупинення провадження і без передачі справи іншому складу суду для розгляду відповідної заяви). Правомірність відхилення може переглянути апеляційний або касаційний суд.
  • виключаються деякі види забезпечення позову ;, забороняється вживання заходів забезпечення позову, що тягнуть за собою припинення, відстрочку або зупинку конкурсу, аукціону, торгів, тендера або інших публічних процедур, що проводяться від імені держави (державного органу), територіальної громади (органу місцевого самоврядування) або за участю призначеного державним органом суб'єкта в складі комісії, яка проводить конкурс, аукціон, торги, тендер або іншу публічну процедуру;
  • визначається, що в разі оскарження рішень суду про відмову в прийнятті або повернення зустрічного позову, про відмову в прийнятті або повернення позову третьої особи із самостійними вимогами на предмет спору, про зупинення провадження у справі, які подані з пропуском строку на їх оскарження, в апеляційну і касаційної інстанцій направляються матеріали оскарження.

У разі закриття провадження судом апеляційної чи касаційної інстанції в зв'язку з непідсудністю спору, такий суд направляє справу до суду першої інстанції правильної юрисдикції.

Передбачено обов'язкове залучення до заяви, скарги та клопотання, що подаються на стадії виконання судового рішення, доказів їх надання іншим учасникам справи.

iportal.rada.gov.ua

Коментарі до матеріалу

Кращі матеріали