• Швидкий пошук надійних рішень
    і практичної інформації

Uteka

Я шукаю...

Де шукати:

розширений пошук
Отримайте доступ до більше 2 мільйонів готових рішень, публікацій та оглядів
Оформити
передплату

НБУ дозволив банкам заокруглювати суми касових операцій

26.09.2019 604 0 0

Читайте за темою:

Касові операції та РРО: вивчаємо зміни


Національний банк дозволив банкам заокруглювати суми касових операцій у зв’язку із вилученням з готівкового обігу монет дрібних номіналів.

Національний банк України з 25 вересня 2019 року поширює на банки право заокруглювати суми касових операцій. Це рішення прийнято з врахуванням пропозиції банківської спільноти у зв’язку із вилученням з готівкового обігу монет дрібних номіналів.

Зокрема, банки України зможуть заокруглювати суми касових операцій за кожним касовим документом відповідно до підстав, визначених законодавством України, та за правилами, встановленими пунктом 4 постанови Правління Національного банку України від 15 березня 2018 року № 25 «Про оптимізацію обігу монет дрібних номіналів».

Результати заокруглення є іншими операційними доходами-витратами банку. Відповідні норми містить постанова Правління Національного банку України від 24 вересня 2019 року № 117 «Про внесення зміни до постанови Правління Національного банку України від 20 червня 2019 року № 82», що набирає чинності з 25 вересня 2019 року.

Як відомо, з 1 жовтня 2019 року розмінні монети номіналами 1, 2 та 5 копійок перестають бути засобом платежу. Тож усі готівкові розрахунки мають здійснюватися банками в сумах, кратних найменшому номіналу грошових знаків національної валюти, що перебуває в обігу – 10 копійкам.

bank.gov.ua

Коментарі до матеріалу

Кращі матеріали