• Швидкий пошук надійних рішень
    і практичної інформації

Uteka

Я шукаю...

Де шукати:

розширений пошук
Отримайте доступ до більше 2 мільйонів готових рішень, публікацій та оглядів
Оформити
передплату

НБУ змінить форми платіжного доручення та інших документів

18.04.2019 754 0 0

У зв'язку із запровадженням в Україні міжнародного номера банківського рахунку IBAN Нацбанк оновить вимоги до заповнення реквізитів розрахункових документів.

Так з 1 листопада 2019 року у розрахункових документах буде виключено реквізит «Код банку».

Це дасть можливість уникнути дублювання реквізитів під час оформлення розрахункових документів на переказ коштів та привести нормативні акти Нацбанку у відповідність до вимог міжнародних стандартів у банківській сфері.

Міжнародний номер банківського рахунку IBAN уже містить інформацію з кодом банку. Використання цього стандарту завдяки скороченню реквізитів має зробити зручнішим оформлення розрахункових документів.

Відповідні зміни містить проект постанови Правління НБУ «Про затвердження Змін до Інструкції про безготівкові розрахунки в Україні в національній валюті» (далі – Проект), що пропонується для громадського обговорення.

Нагадаємо, що для України IBAN складається із 29 літерно-цифрових символів: коду країни, контрольного розряду, коду банку та номера рахунку.

Загалом запровадження IBAN дасть можливість гармонізувати український платіжний простір з європейським, а також сприятиме подальшій запланованій модернізації системи електронних платежів Національного банку.

Зауваження та пропозиції до Проекту приймаються до 17 травня 2019 року на поштову та електронні адреси Нацбанку.

Поштова адреса: Національний банк України, Департамент платіжних систем та інноваційного розвитку, вул. Інститутська, 9, м. Київ, 01601.

Електронна адреса: 22SPRA@U0H0, nbu@bank.gov.ua

proekt_17042019.pdf

Відкрити

analiz_17042019.pdf

Відкрити

bank.gov.ua

Коментарі до матеріалу

Кращі матеріали