Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Підписатися

Податкову накладну зобов’язані зареєструвати, якщо не порушено вимоги щодо її формування

21.06.2019 284 0 0

Суть справи: підприємство оскаржило відмову податківців у реєстрації податкових накладних, яку фіскали обґрунтували відсутністю договору про визнання електронних документів. Позивач вказав, що відповідний договір був укладений, а ДФС скасувала його в односторонньому порядку.

Місцевий та апеляційний суди, задовольняючи позов, визнали дії податківців протиправними.

Колегія суддів Адміністративного суду ВС також стала на сторону платника податку. Вона вказала, що визнання протиправними дії щодо розірвання договору не поновлює договір з моменту набрання сили судовим рішенням, а визначає договір як такий, що не розривався.

Верховний Суд роз'яснив, що реєстрація податкової накладної в ЄРПН є обов'язком постачальника товарів чи послуг. Однак цьому обов'язку кореспондує обов'язок ДФС прийняти та зареєструвати надану платником податку податкову накладну.

Відмовити у прийнятті для реєстрації наданих ПН податківці можуть лише в разі, якщо їх сформовано з порушенням вимог, передбачених п. 201.10 ст. 201 Податкового кодексу.

При цьому ВС зазначив, що податкову накладну потрібно вважати прийнятою та зареєстрованою протягом операційного дня, коли її було надіслано платником податку.

Відповідну постанову по справі № 826/15949/15 ВС прийняв 11.06.2019. 

https://sud.ua/

Коментарі до матеріалу

Кращі матеріали