Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Підписатися

Податківцям можуть дозволити доступ до інформації стосовно операцій за рахунками в банках

22.09.2020 50 0 0

У Парламенті зареєстровано законопроект № 4073про забезпечення доступу центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну податкову політику, до банківської таємниці.

Статтю 62 Закону «Про банки і банківську діяльність» планується до повнити підпунктом «б», згідно з яким інформація про юридичних та фізичних осіб, яка містить банківську таємницю, розкривається банками ДПС за її письмовою вимогою щодо операцій за рахунками конкретної юридичної особи, фізичної особи - суб'єкта підприємницької діяльності або фізичної особи за певний проміжок часу із зазначенням контрагентів та призначень платежів.

Чинним законодавством передбачено розкриття ДПС інформації, яка містить банківську таємницю:

  • по її письмову вимогу про наявність банківських рахунків;
  • у випадках і в обсязі, визначених Угодою між Урядом України і Урядом Сполучених Штатів Америки для поліпшення виконання податкових правил і застосування положень Закону США «Про податкові вимоги до іноземних рахунках» (FATCA) та іншими міжнародними договорами, які містять положення про обмін інформацією для податкових цілей, згода на обов'язковість яких надана Верховною Радою України, або ув'язненими на їх підставі міжвідомчими договорами. Порядок розкриття такої інформації встановлюється Національним банком України.

У разі прийняття відповідного Закону, він набуде чинності з дня, наступного за днем ​​його опублікування.

www.rada.gov.ua

Коментарі до матеріалу

Кращі матеріали