• Швидкий пошук надійних рішень
    і практичної інформації

Uteka

Я шукаю...

Де шукати:

розширений пошук
Отримайте доступ до більше 2 мільйонів готових рішень, публікацій та оглядів
Оформити
передплату

Податкова реформа прийнята!

ред. Uteka.ua

21.12.2016 4118 0 1

Прийнято Закон «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо забезпечення збалансованості бюджетних надходжень у 2017 році» (законопроект № 5132).

Законодавчим актом:

- переглянуто ставки оподаткування, визначені в абсолютних значеннях, з урахуванням індексів споживчих цін, індексів цін виробників промислової продукції, зокрема, акцизного податку, екологічного податку та рентної плати;

- переглянуто положення, в яких міститься прив’язка до розміру мінімальної заробітної плати, у зв’язку з підвищенням останнього;

- удосконалено деякі положення щодо адміністрування податку на додану вартість, рентної плати тощо.

У числі інших норм обговорювалася ставка податку на землю для земель загального користування у розмірі не більше 1% їх грошової оцінки, для сільськогосподарських угідь - 0,3% і не більше 1% нормативної грошової оцінки.

Ставка акцизного податку на алкогольні напої збільшується на 20%, на слабоалкогольні на 12%. На тютюнові вироби специфічну ставку збільшується на 30%.

Вводиться автоматизована система контролю за визначенням оціночної вартості.

Передбачено, що рахунки в системі електронного адміністрування ПДВ, додатково відкриті сільгосппідприємствам, які використовують спецрежим оподаткування, закриваються після сплати податкових зобов'язань за грудень.

Також законопроект зберіг спрощену систему оподаткування, включаючи окрему четверту групу для аграріїв.

Закон прийнято з урахуванням пропозицій Комітету з питань податкової та митної політики.

Коментарі до матеріалу

Кращі матеріали