Отримайте доступ до більше 2 мільйонів готових рішень, публікацій та оглядів
Оформити
передплату

Нацбанк доповнює інструментарій з розміщення депозитних сертифікатів

Редакція

31.07.2017 137 0 0

Правлінням НБУ прийнято рішення розширити інструментарій операцій з розміщення депозитних сертифікатів.

По-перше, буде додано метод задоволення заявок банків, поданих на процентний тендер з розміщення депозитних сертифікатів. Наразі порядок передбачає, що заявки банків задовольняються за зазначеними в них процентними ставками. Цей порядок буде доповнено новим методом задоволення, коли всі заявки, що підлягають задоволенню, будуть задовольнятися за єдиною граничною ставкою, що визначається Національним банком.

В обох випадках  заявки банків, що пропонують процентні ставки вищі, за граничну, задовольнятись не будуть. Можливість використання такого методу задоволення заявок при розміщенні депсертифікатів відповідає рекомендаціям Європейського центрального банку.

По-друге, максимальний строк розміщення депозитних сертифікатів збільшується з 90 до 100 днів.

Такі кроки розширюють інструментарій Національного банку України для формування сегменту кривої дохідності , а також для вдосконалення монетарної трансмісії для  її більшої відповідності режиму інфляційного таргетування. Про початок використання таких інструментів Національним банком у подальшому буде повідомлено окремо.

Окреслені вище зміни закріплені Постановою №70 від 27 липня 2017 року "Про внесення змін до Положення про застосування Національним банком України стандартних інструментів регулювання ліквідності банківської системи", і набувають чинності з 01 вересня 2017року.

Джерело: https://bank.gov.ua/control/uk/publis...

27072017_70.pdf

Відкрити

Коментарі до матеріалу

Кращі матеріали