• Швидкий пошук надійних рішень
    і практичної інформації

Uteka

Я шукаю...

Де шукати:

розширений пошук
Отримайте доступ до більше 2 мільйонів готових рішень, публікацій та оглядів
Оформити
передплату

Мінфін підготував проєкт наказу про затвердження форми структури власності

16.02.2021 512 0 1

01.02.21 р. Мінфін опублікував проєкт наказу «Про затвердження Положення про форму та зміст структури власності». Наказ набуде чинності із дня опублікування (на момент публікації матеріалу офіційно не опублікований). 

Проєктом наказу пропонується затвердити форму структури власності. Вона буде являти собою схематичне зображення структури власності юрособи та відображати всіх осіб, які прямо або побічно володіють цією особою самостійно чи разом з іншими особами або незалежно від формального володіння мають можливість суттєво впливати на керівництво або діяльність юрособи. Зразки схематичного зображення структури мають бути опубліковані на офіційному сайті Мінфіну. 

Нагадаємо, Законом від 06.12.19 р. № 361-IX «Про запобігання та протидію легалізації (відмиванню) доходів, отриманих злочинним шляхом, фінансуванню тероризму та фінансуванню поширення зброї масового знищення» (далі – Закон № 361), який набув чинності з 28.04.20 р., на всіх суб’єктів господарювання (далі – СГ), у тому числі й на сільгосппідприємства, покладено обов’язок подання повідомлення про кінцевих бенефіціарів і структуру власності. 

СГ зобов’язаний уперше повідомити держреєстратора про кінцевих бенефіціарів і надати структуру власності протягом трьох місяців із дня набуття чинності нормативно-правового акта, який буде затверджувати форму та зміст структури власності (ч. 4 розд. Х Закону № 361). У подальшому юрособи повинні підтримувати інформацію про кінцевого бенефіціарного власника та структуру власності в актуальному стані, оновляти її, повідомляти держреєстратора про зміни протягом 30 робочих днів із дня їх виникнення та подавати йому документи, що підтверджують ці зміни.

За ненадання або несвоєчасне надання до ЄДР інформації про кінцевого бенефіціарного власника юрособи або його відсутність або документів, що підтверджують відомості про такого бенефіціара, керівника або особу, уповноважену діяти від імені юрособи, можуть притягти до адміністративної відповідальності згідно із ч. 6 ст. 16611 КУпАП. Штраф за таке порушення становить від 1 000 до 3 000 НМДГ (від 17 000 до 51 000 грн).

Оскільки наказ про затвердження Положення про форму та зміст структури власності не набув чинності, відлік тримісячного строку ще не розпочався. Ми будемо уважно стежити за долею цього документа й повідомимо про дату набуття ним чинності.

Коментарі до матеріалу

Кращі матеріали