Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Підписатися

Мінфін планує викласти у новій редакції Порядок відкриття рахунків у Казначействі

14.11.2023 136 0 0

Мінфін 09.11.2023 оприлюднив проєкт наказу «Про внесення змін до Порядку відкриття та закриття рахунків у національній валюті в органах Державної казначейської служби України», який передбачає викладення вказаного Порядку в новій редакції. 

Як зазначено Мінфіном, такі зміни спрямовані на гармонізацію та оптимізацію процесів та переліку документів, що застосовуються під час відкриття / закриття рахунків клієнтів в органах Казначейства та їх подальшого розрахунково-касового обслуговування, у тому числі дистанційного, посилення відповідальності клієнтів та їх посадових осіб за інформаційну безпеку під час підключення та використання системи дистанційного обслуговування «Клієнт казначейства – Казначейство». 

Зокрема, передбачено, що клієнти разом із карткою (тимчасовою карткою) зі зразками підписів та відбитка печатки подаватимуть до органів Казначейства інформацію про кваліфіковані електронні підписи та кваліфіковану електронну печатку (п. 6 розд. IV Порядку). 

Безпосередньо проєктом наказу планується доручити ДКС у тримісячний строк з дня набрання його чинності забезпечити переукладення з клієнтами договорів про здійснення розрахунково-касового обслуговування відповідно до вимог цього наказу. 

У разі неможливості переукладення у зазначені строки договорів про здійснення розрахунково-касового обслуговування з клієнтами, що розташовані на територіях, на яких ведуться (велися) бойові дії або тимчасово окупованих, і не здійснюють свою діяльність у штатному режимі, ДКС має забезпечити переукладення таких договорів протягом трьох місяців з дня припинення або скасування правового режиму воєнного стану в Україні. 

Зауваження та пропозиції до проєкту наказу надавати протягом 10 робочих днів з дня оприлюднення на офіційному вебсайті Мінфіну у письмовій та/або електронній формі за такими адресами: Міністерство фінансів України, вул. Грушевського, 12/2, м. Київ, 01008, e-mail: homenko_al@minfin.gov.ua.  

Мінфін 

Коментарі до матеріалу

Кращі матеріали