Отримайте доступ до більше 2 мільйонів готових рішень, публікацій та оглядів
Оформити
передплату

Як держава буде надавати компенсацію роботодавцям під час карантину

23.04.2020 2605 0 1

22 квітня Кабінет Міністрів України прийняв постанову «Про затвердження розміру, порядку надання та повернення коштів, спрямованих на фінансування допомоги по частковому безробіттю на період карантину».

Постановою визначено розмір допомоги по частковому безробіттю за кожну годину, на який працівнику було скорочено тривалість робочого часу з розрахунку двох третин тарифної ставки, але не більше розміру мінімальної зарплати.

Ця допомога надаватиметься на період карантину, а також протягом 30 днів після його завершення. Для отримання цієї допомоги малі і середні роботодавці можуть звертатися до центрів зайнятості.

Уряд закликає всіх роботодавців не звільняти людей, зберігати робочі місця. У разі вимушеного скорочення робочих годин для працівників або так званої часткового безробіття, уряд готовий компенсувати витрати на заробітну плату.

  • в разі вимушеного скорочення через карантин допомога надається територіальними органами служби зайнятості, в інших випадках роботодавцем (крім осіб, які працюють за сумісництвом);
  • сума надається на термін скорочення діяльності плюс 30 днів після завершення карантину;
  • роботодавець може звернутися за отриманням коштів для виплат у разі сплати єдиного внеску протягом шести місяців, що передують даті скорочення діяльності;
  • роботодавець не може розривати трудовий договір з працівником, з яким виплачувалася допомога протягом періоду, що дорівнює періоду виплати.

www.kmu.gov.ua

Коментарі до матеріалу

Кращі матеріали