Отримайте доступ до більше 2 мільйонів готових рішень, публікацій та оглядів
Оформити
передплату

Кабмін пропонує затвердити нову методику оцінки земель

10.11.2020 104 0 1

Уряд пропонує об'єднати три діючих підходу до проведення нормативної грошової оцінки в одну методику.

Кабінет міністрів пропонує затвердити нову уніфіковану методику нормативної грошової оцінки (НДО) земельних ділянок.

Відповідний проект постанови уряду розміщенийна сайті Міністерства розвитку економіки, торгівлі і сільського господарства.

Згідно з пояснювальною запискою до проекту постанови, в Україні з 1990-х років діють три різних підходи до проведення НДО, що значно ускладнює проведення оцінки і збільшує витрати на її проведення.

Таким чином, необхідно уніфікувати діючі методики НДО земель шляхом приведення їх у відповідність до вимог закону України «Про оцінку земель», визначивши об'єктом нормативної грошової оцінки земельної ділянки та землі всіх категорій і форм власності, а також передбачивши, що НДО земельних ділянок повинна визначатися як капіталізований рентний дохід із земельної ділянки, визначений за встановленими і затвердженими нормативами.

Регіональні та зональні фактори

Також при проведенні НДО будуть враховуватися регіональні і зональні фактори, місце розташування земельної ділянки, цільове призначення, приналежність до певної категорії земель, а також індексація НДО за період від затвердження нормативів до дати проведення оцінки.

При цьому затверджена раніше технічна документація по НДО земель буде зберігати силу до початку застосування рішення відповідного органу місцевого самоврядування (наприклад, громади) про затвердження нової технічної документації по НДО.

Хронологія подій

У грудні 2019 року в Україні почав роботу відкритий електронний портал для визначення загальнонаціональної нормативної грошової оцінки (НДО) сільськогосподарських земельних ділянок, розроблений Госгеокадастром спільно з Міністерством аграрної політики та продовольства України.

me.gov.ua

 

Коментарі до матеріалу

Кращі матеріали