Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Підписатися

Зміни в законодавстві з 16 по 20 серпня 2021 року

20.08.2021 871 0 1

Мінфін підкоригував нормативку з бухобліку: на що звернути увагу?

Усі форми фінансової звітності оновлено. Спеціальний МСФЗ для малих і середніх підприємств в Україні застосовуватися не буде – усі МСФЗ-шники повинні будуть застосовувати повну версію МСФЗ! Реквізит «Одиниця виміру» первинного документа тепер обов’язково заповнюється в грошовому вираженні.

Кабмін пропонує посилити захист працівників, які працюють у шкідливих умовах

Уряд підтримав законопроект спрямований на удосконалення порядку визначення розміру мінімальної заробітної плати на важких та небезпечних роботах.

Почав дієти оновлений Порядок нарахування та сплати ЄСВ за деякі категорії застрахованих осіб

Доповнено перелік осіб, за яких держава сплачує страхові внески.

З 17 серпня діє оновлена декларація з податку на прибуток

До форми Податкової декларації з податку на прибуток підприємств Мінфін вніс зміни наказом від 04.06.21 р. № 317. Декларацію доповнено новим рядком 7.1 щодо відображення інформації у разі здійснення діяльності нерезидентом на території України через постійне представництво. У додатках до Декларації вносяться зміни.

Оновлено порядок здійснення касових операцій в банках та інкасаторських компаніях

Національний банк України осучаснив порядок і вимоги до здійснення касових операцій в банках та інкасаторських компаніях, врахувавши стрімкий розвиток цифрових технологій в сфері готівкового обігу та активне запровадження електронного документообігу у фінансовому секторі.

Нацбанк розширив перелік операцій за рахунками фізосіб для добровільного декларування

Національний банк розширив перелік операцій за поточними рахунками фізичних осіб (резидентів та нерезидентів). Так, з 01 вересня 2021 року ці особи зможуть зараховувати кошти з поточних рахунків зі спеціальним режимом використання для одноразового (спеціального) добровільного декларування на поточні рахунки в іноземній та національній валюті.

Мінфін прийняв окрему декларацію з прибутку за угодою про розподіл продукції

Мінфін затвердив форму Податкової декларації з податку на прибуток підприємств за угодою про розподіл продукції. Вона складається з основної частини та шести додатків, а подавати її потрібно поквартально.

Розширено перелік інформації, що оприлюднюється у формі відкритих даних, щодо бенефіціарів

Наказом Міністерства юстиції України від 26.07.21 р. № 2640/5 «Про внесення змін до Переліку інформації, що підлягає оприлюдненню у формі відкритих даних, розпорядником якої є Міністерство юстиції України» розширено перелік інформації, що підлягає оприлюдненню у формі відкритих даних.

Затверджено новий перелік сільгосптехніки, 25% вартості якої компенсує держава: Мінекономіки

Мінекономіки затвердило перелік української сільгосптехніки, вартість якої відшкодовується державою в рамках бюджетної програми «Фінансова підтримка сільгосптоваровиробників» за напрямом «Часткова компенсація вартості сільськогосподарської техніки та обладнання вітчизняного виробництва».

Коментарі до матеріалу

Кращі матеріали