Мінфін прийняв окрему декларацію з прибутку за угодою про розподіл продукції
Мінфін затвердив форму Податкової декларації з податку на прибуток підприємств за угодою про розподіл продукції. Вона складається з основної частини та шести додатків, а подавати її потрібно поквартально.
Наказом від 09.06.2021 р. №332 (зареєстрований в Мін'юсті від 06.08.2021 р. за №1038/36660) затвердив форму Податкової декларації з податку на прибуток підприємств за угодою про розподіл продукції.
Вона складається з основної частини та шести додатків:
- Додаток ПВ до рядка 02;
- Додаток ПН до рядка 07 ПН;
- Додаток КВ до рядка 03 КВ;
- Додаток АМ до рядка 02.2.2 АМ;
- Додаток ТЦ;
- Додаток ВП до рядків 08 - 10.
Нагадаємо, що згідно зі ст. 336 ПКУ, базовим податковим (звітним) періодом з податку на прибуток за угодою про розподіл продукції є календарний квартал. Тож інвестор (оператор) подає щоквартально декларацію з податку на прибуток за кожний звітний податковий квартал.
Обов'язок з подання річної податкової декларації і сплати авансових внесків з податку на прибуток до інвестора (оператора) за угодою про розподіл продукції не застосовується.
Для звітної (звітної нової) декларації з податку на прибуток за угодою про розподіл продукції звітний (податковий) період, що уточнюється, заповнюється за наявності додатка ВП. Для уточнюючої декларації з податку на прибуток за угодою про розподіл продукції звітний (податковий) період та звітний (податковий) період, що уточнюється, заповнюються однаковими значеннями, що відповідають звітному (податковому) періоду, що уточнюється.
В основній частині декларації також зазначаються:
- назва угоди про розподіл продукції, дата, номер;
- повне найменування інвестора (оператора) згідно з реєстраційними документами;
- податковий номер інвестора (оператора) за угодою про розподіл продукції;
- код виду економічної діяльності (КВЕД);
- податкова адреса; телефон, електронна адреса;
- назва та код країни, за законами якої зареєстровано юридичну особу, відповідно до Переліку №32, або назва вільної економічної зони;
- найменування контролюючого органу, до якого подається декларація.
В окремій табличці «Показники» вказуємо:
- вартість прибуткової продукції, набутої інвестором (інвесторами) та/або оператором у власність у результаті розподілу продукції
- податкові витрати, передбачені угодою про розподіл продукції;
- коригування витрат, які виникають відповідно до розділу III Податкового кодексу України та застосовуються до інших витрат, які не відшкодовуються (не підлягають відшкодуванню) компенсаційною продукцією відповідно до Угоди (+, -);
- об'єкт оподаткування (рядок 01 - (рядок 02 ПВ - рядок 03 КВ));
- від'ємне значення об'єкта оподаткування попереднього звітного (податкового періоду);
- податок на прибуток (рядок 04 - рядок 05) х ___ ставка податку/100);
- сума податків, які утримуються при виплаті доходів (прибутків) нерезидентам;
- виправлення помилок (три рядки). Заповнюються у разі самостійного виправлення помилок шляхом уточнення показників декларації з податку на прибуток підприємств за угодою про розподіл продукції відповідно до статті 50 ПКУ;
- наявність додатків. У відповідних клітинках проставляється позначка «+»;
- наявність доповнення.
Цей наказ набере чинності з дня його офіційного опублікування.
Відповідно до п. 46.6 ПКУ нові форми податкової звітності повинні застосовуватися для звітування за період, наступний за періодом їхнього офіційного опублікування. Тобто якщо наказ буде опубліковано у серпні 2021 року, то вперше за новою формою декларації з податку на прибуток підприємств за угодою про розподіл продукції слід буде звітувати за ІV квартал 2021 року.
evp.tax.gov.ua
Коментарі до матеріалу