Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Підписатися

Зміни в законодавстві з 04 по 06 січня 2022 року

06.01.2022 695 0 0

З 8 січня роботодавців будуть штрафувати за вказівку в описі вакансії віку чи статі

З 8 січня починають діяти зміни до Закону «Про рекламу» від 10.09.2021 № 1750-IX , згідно з якими роботодавця штрафуватимуть за порушення антидискримінаційної норми, якщо у своїх вакансіях вони вказуватимуть бажану стать кандидата. Розмір штрафу становитиме 10 мінімальних зарплат - це 65 000 гривень.

З 5 січня повідомлення про прийняття на роботу подається за оновленою формою

Зміни стосуються тільки роботодавців-резидентів «Дія Сіті».

Відповідно до змін повідомлення про прийняття працівника на роботу/укладення гіг-контракту подається власником підприємства, установи, організації або уповноваженим ним органом (особою) чи фізичною особою (крім повідомлення про прийняття на роботу члена виконавчого органу господарського товариства, керівника підприємства, установи, організації) та/або резидентом Дія Сіті до територіальних органів Державної податкової служби за місцем обліку їх як платника ЄСВ за формою згідно з додатком до початку роботи працівника за укладеним трудовим договором та/або до початку виконання робіт (надання послуг) гіг-спеціалістом резидента Дія Сіті. Його слід подавати засобами електронного зв’язку з використанням ЕЦП.

З 31 грудня лікарняні будуть видавати за оновленою процедурою

МОЗ наказом від 23.11.2021 № 2608 внесло зміни до:

  • Порядку видачі (формування) листків непрацездатності в Електронному реєстрі листків непрацездатності;
  • Порядку формування медичних висновків про тимчасову непрацездатність в Реєстрі медичних висновків в електронній системі охорони здоров'я.

Розширений перелік професій для обов'язкової вакцинації від COVID-19 почне діяти з 31 січня 2021

Міністерство охорони здоров'я України своїм наказом від 30.11.2021 № 2664 розширило перелік організацій, представники яких підлягають обов'язковій вакцинації проти COVID-19. Наказ набирає чинність через один місяць із дня його опублікування. Його було опубліковано в «Офіційному віснику» від 31.12.2021 №100.

З 31 грудня 2021 року діє оновлений порядок оформлення і подання скарг платниками податків

Мінфін наказом від 07.12.2021 № 635 затвердив зміни до Порядку оформлення і подання скарг платниками податків та їх розгляду контролюючими органами. Цей наказ набрає чинності з дня його опублікування в «Офіційному віснику України» від 31 грудня 2021 №100.

Цим Порядком визначено процедуру оскарження платниками податків податкових повідомлень-рішень або інших рішень контролюючих органів (далі - рішення), а також особами-нерезидентами, визначеними пп. «д» пп. 14.1.139 ПКУ, зареєстрованими та не зареєстрованими як платники ПДВ, податкових повідомлень під час адміністративного оскарження.

Змінено порядок находження на спрощеній системі оподаткування ФОП, які надають послуги з доступу до мережі Інтерне

Фізичні особи – підприємці, платники єдиного податку другої групи, які здійснюють послуги з надання доступу до мережі Інтернет, з 01 січня 2022 року не здійснять перехід на третю групу платника єдиного податку або не відмовляться від вищевказаного виду діяльності, реєстрація платником єдиного податку такої категорії підприємців може бути анульована за рішенням контролюючого органу згідно вимог п. 299.10 ст. 299 Кодексу.

Коментарі до матеріалу

Кращі матеріали