Отримайте доступ до більше 2 мільйонів готових рішень, публікацій та оглядів
Оформити
передплату

Змінено порядок находження на спрощеній системі оподаткування ФОП, які надають послуги з доступу до мережі Інтерне

05.01.2022 131 0 0

Головне управління ДПС у Житомирській області інформує, що у зв'язку з оприлюдненням у офіційній парламентській газеті «Голос України» від 21 грудня 2021 року № 244 Закону України від 30.11.2021 № 1914-ХІІ «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо забезпечення збалансованості бюджетних надходжень», який набирає чинності з 01.01.2022 (далі - Закон № 1914-ХІІ внесено окремі зміни в частині обрання спрощеної системи оподаткування фізичними особами підприємцями, які надають послуги з доступу до мережі Інтернет.

З урахуванням змін внесених Законом № 1914 до Податкового кодексу України (далі-Кодекс) фізичні особи - підприємці, які надають посередницькі послуги з купівлі, продажу, оренди та оцінювання нерухомого майна (група 70.31 КВЕД ДК 009:2005), послуги з надання доступу до мережі Інтернет - такі фізичні особи - підприємці належать виключно до третьої групи платників єдиного податку, якщо відповідають вимогам, встановленим для такої групи.

Відповідно до п. 291.3 ст. 291 Кодексу фізична особа - підприємець може самостійно обрати спрощену систему оподаткування, якщо така особа відповідає вимогам, встановленим главою 1 розділу XIV Кодексу, та реєструється платником єдиного податку в порядку, визначеному цією главою.

До внесення Законом № 1914 змін до Кодексу фізичні особи - підприємці, які надавали послуги з надання доступу до мережі Інтернет, мали право реєструватися платниками єдиного податку другої групи.

Згідно з п.п. 298.1.5 п. 298.1 ст. 298 Кодексу за умови дотримання платником єдиного податку вимог, встановлених Кодексом для обраної ним групи, такий платник може самостійно перейти на сплату єдиного податку, встановленого для інших груп платників єдиного податку, шляхом подання заяви про застосування спрощеної системи оподаткування до контролюючого органу не пізніше ніж за 15 календарних днів до початку наступного кварталу.

На дату оприлюднення Закону № 1914 термін, встановлений Кодексом, для самостійного переходу платником на іншу групу платника єдиного податку минув, при цьому Закон № 1914 не передбачає перехідного періоду для надавачів послуг з доступу до мережі Інтернет.

В зв’язку з внесеними змінами для фізичних осіб - платників єдиного податку другої групи, які надають послуги з надання доступу до мережі Інтернет, надається можливість подання заяв про обрання спрощеної системи оподаткування до 31.12.2021 (включно) в частині:

  • зміни ставки та групи платника єдиного податку та/або внесення змін до реєстру платників єдиного податку щодо виключення виду господарської діяльності з надання послуги доступу до мережі Інтернет (у тому числі провайдерських послуг КВЕД Ж 009:2010 61.90 «Інша діяльність у сфері електрозв'язку»), та/або відмови від спрощеної системи оподаткування.

Нагадуємо, що у платників податків є можливість подання заяв в один із наступних способів:

  • особисто платником податків або уповноваженою на це особою;
  • надіслати поштою з повідомленням про вручення та з описом вкладення;
  • засобами електронного зв'язку в електронній формі з дотриманням вимог законів України «Про електронні документи та електронний документообіг» через Електронний кабінет платника та єдиний вебпортал державних електронних послуг Дія.

Разом з тим повідомляємо, що фізичні особи – підприємці, платники єдиного податку другої групи, які здійснюють послуги з надання доступу до мережі Інтернет, з 01 січня 2022 року не здійснять перехід на третю групу платника єдиного податку або не відмовляться від вищевказаного виду діяльності, реєстрація платником єдиного податку такої категорії підприємців може бути анульована за рішенням контролюючого органу згідно вимог п. 299.10 ст. 299 Кодексу.

https://zt.tax.gov.ua

Коментарі до матеріалу

Кращі матеріали