Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Підписатися

Зміни в порядку казначейського обслуговування місцевих бюджетів

13.03.2019 2451 0 0


Із 07.03.19 р. набули чинності зміни, унесені наказом Мінфіну від 11.01.19 р. № 7 до Порядку казначейського обслуговування місцевих бюджетів, затвердженого наказом Мінфіну від 23.08.12 р. № 938 (далі – Порядок № 938).

Із тексту Порядку № 938 та додатків до нього виключено абревіатуру «/ТКВКБМС» та слова «/Тимчасової класифікації видатків та кредитування для бюджетів місцевого самоврядування, які не застосовують програмно-цільового методу».

Суттєвих змін зазнали лише два пункти Порядку № 938, які стосуються міжбюджетних трансфертів. Їх викладено в новій редакції, а саме:

  • п. 14.5. В окремих випадках, установлених законодавством, за міжбюджетними трансфертами проводяться взаємні розрахунки (казначейські клірингові розрахунки) на підставі договорів про організацію взаєморозрахунків або інших документів, укладених учасниками розрахунків відповідно до вимог законодавства;
  • п. 14.6. Перерозподіл/зміна обсягів міжбюджетних трансфертів, зміна розпису асигнувань або помісячного розподілу міжбюджетних трансфертів (далі – коригувальні операції) здійснюються органами Казначейства за згодою місцевих фінансових органів.

Для здійснення коригувальних операцій територіальні органи Казначейства на запит Казначейства надсилають інформацію про залишки невикористаних коштів відкритих асигнувань, відсутність в обліку зареєстрованих бюджетних фінансових зобов’язань та згоду фінансового органу відповідного місцевого бюджету на проведення перерозподілу або відкликання раніше відкритих асигнувань.

Коригувальні операції із відкликання коштів із відповідних рахунків для обліку надходжень місцевих бюджетів проводяться Головним управлінням Казначейства (управлінням (відділенням) Казначейства) на підставі платіжного доручення, наданого місцевим фінорганом.

За відсутності на рахунках місцевих бюджетів залишків невикористаних відкритих асигнувань, наявності в обліку зареєстрованих бюджетних фінансових зобов’язань або ненадання згоди місцевим фінансовим органом на проведення перерозподілу або відкликання раніше відкритих асигнувань Головне управління Казначейства надсилає територіальному органу Казначейства лист з обґрунтуванням причин неможливості виконання коригування.

Також оновлено форми додатків 4 «Мережа розпорядників та одержувачів коштів місцевого бюджету» та 5 «Реєстр змін до мережі розпорядників і одержувачів коштів місцевого бюджету» до Порядку № 938.

Тож, подаючи до Казначейства інформацію про розпорядників та одержувачів коштів місцевого бюджету або вносячи зміни до такої інформації, використовуйте нові форми.

Наказ Мінфіну від 11.01.19 р. № 7 набув чинності з 07.03.19 р. («Офіційний вісник України» від 07.03.19 р. № 19).

www.minfin.gov.ua/

Коментарі до матеріалу

Кращі матеріали