Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Підписатися

Інвестиції в нерухомість: як інвестору перевірити майбутній об’єкт нерухомості

07.06.2024 52 0 0

Цифровізуємо сферу будівництва, щоб дані про наявність прав були прозорими, а інвестиції в нерухомість – безпечними. 

Синхронізація відомостей про майбутній об’єкт на порталі Єдиної державної електронної системи у сфері будівництва (ЄДЕССБ) та в Державному реєстрі речових прав (ДРРП) дає змогу дізнаватися статус нерухомості. 

Як перевірити майбутній об’єкт у ЄДЕССБ: 

  • дізнайтеся ідентифікатор об’єкта – квартири, паркомісця чи приміщення; 
  • у розділі «Реєстри» виберіть підрозділ «Спеціальне майнове право» та документ – Заява про реєстрацію майнового права в ДРРП; 
  • у полі «Ідентифікатор об’єкта будівництва» внесіть ідентифікатор для пошуку заяви про реєстрацію права; 
  • у заяві зазначено документи, на підставі яких відбувалася реєстрація права та їх статуси: дозвільний документ, відомості про визначення гарантійної частки, про визначення адреси та інші документи для її створення; 
  • із заяви перейдіть на дозвільний документ та перегляньте його статус: чи має замовник право будувати саме цей об’єкт; 
  • у відомостях про визначення гарантійної частки переглядайте, чи обʼєкт є гарантійною часткою, яку не можна продавати, а також осіб, які мають право продажу обʼєкта, чи залучаються кошти від девелопера; 
  • у проєктній документації дивіться характеристики майбутнього обʼєкта. 

На порталі також можна перевірити об’єкти й за іншими параметрами – за номером дозвільного документа та адресою. Для безпечної інвестиції обʼєкт має відповідати всім вимогам законодавства. Однією з таких вимог є реєстрація спеціального майнового права на майбутні обʼєкти нерухомості для залучення фінансування будівництва. 

Зверніть увагу: інвестор може попросити в забудовника довідку з ДРРП про стан реєстрації права на нерухоме майно. Дані від забудовника та знайдені самостійно в ЄДЕССБ варто звірити для безпечної інвестиції. 

Нині на порталі ЄДЕССБ доступно зареєстрованих 118 заяв від замовників будівництва. За останній місяць автоматично вже зареєстровано 66 обʼєктів і 11 378 майбутніх об’єктів нерухомості. 

Дізнавайтеся більше інформації про реєстрацію об'єктів на лендингу.  

Цифровізація будівельних послуг реалізується у співпраці Міністерства розвитку громад, територій та інфраструктури та Міністерства цифрової трансформації завдяки проєкту «Підтримка цифрової трансформації» за підтримки USAID та UK Dev. Партнер проєкту – Фонд «Східна Європа». 

Урядовий портал


Приєднуйтесь до Uteka у Telegramm

Коментарі до матеріалу

Кращі матеріали