Отримайте доступ до більше 2 мільйонів готових рішень, публікацій та оглядів
Оформити
передплату

Інформаційно-довідковий департамент ДФС інформує:

З 05 листопада 2014 року набрала чинності постанова Правління Національного банку України від 03 листопада 2014 року № 699 «Про застосування окремих норм валютного законодавства під час режиму тимчасової окупації на території вільної економічної зони «Крим» (далі - постанова №699), якою регламентовано застосування окремих норм валютного законодавства, а саме:

1. Для цілей застосування нормативно-правових актів Нацбанку визначено, що:

- особа, місцезнаходження якої (зареєстрована або постійно проживає) на території ВЕЗ «Крим», прирівнюється до нерезидента (за інвестиційними операціями - до іноземного інвестора);

- договори, укладені суб’єктами Криму із суб’єктами з місцезнаходженням (зареєстровані або постійно проживають) на іншій території України (далі - материкова територія України), є документами, що використовуються замість зовнішньоекономічних договорів (контрактів).

2. Обмежено переміщення готівкових російських рублів через адміністративний кордон ВЕЗ «Крим», за винятком їх переміщення фізичними особами в сумі, що не перевищує в еквіваленті 10 000 гривень, за умови усного декларування посадовій особі митниці.

3. Перекази (платежі) з материкової території України на територію ВЕЗ «Крим» або з території ВЕЗ «Крим» на материкову територію України здійснюються в порядку, передбаченому нормативно-правовими актами Нацбанку для операцій з переказу коштів за межі України/в Україну. Такі перекази здійснюються в гривні або іноземній валюті 1-ї та 2-ї груп Класифікатора іноземних валют та банківських металів.

4. Інвестиції резидентів в об'єкти інвестиційної діяльності, розташовані (зареєстровані) на території Криму, забороняються.

5. Забороняється проведення на материковій території України таких операцій в російських рублях:

- залучення вкладів (депозитів) за договорами банківського вкладу (депозиту), у тому числі збільшення суми вкладу (депозиту), що були розміщені до набрання чинності Законом України від 12 серпня 2014 року № 1636-VII «Про створення вільної економічної зони «Крим» та про особливості здійснення економічної діяльності на тимчасово окупованій території України» (далі – Закон № 1636-VII), а також пролонгація таких договорів;

- надання коштів у кредит (позику), у тому числі за кредитами овердрафт, а також шляхом пролонгації строку користування кредитом (позикою) або його часткою за договором, укладеним до набрання чинності Законом № 1636-VII.

Коментарі до матеріалу

Кращі матеріали