• Швидкий пошук надійних рішень
    і практичної інформації

Uteka

Я шукаю...

Де шукати:

розширений пошук
Отримайте доступ до більше 2 мільйонів готових рішень, публікацій та оглядів
Оформити
передплату

Ще одна категорія осіб буде на обліку у податковій

20.11.2019 535 0 0

Законом «Про внесення змін до Митного кодексу щодо деяких питань функціонування авторизованих економічних операторів» внесено зміни до ст. 455 Митного кодексу.

Передбачено взяття на облік осіб, які під час провадження своєї діяльності є учасниками відносин, що регулюються законодавством України з питань митної справи.

Податкова служба здійснюватиме централізований облік осіб (резидентів та нерезидентів): декларантів, перевізників, гарантів, авторизованих економічних операторів, інших підприємств, контроль за діяльністю яких здійснюється органами доходів і зборів.

Вимога вставати на облік не поширюється на:

  • громадян, які переміщують через митний кордон України особисті речі, транспортні засоби особистого користування та інші товари для особистих, сімейних чи інших потреб, не пов'язаних із провадженням підприємницької діяльності;
  • осіб, які мають пільги згідно із ст. 383-386, 388, 389, 391 і 392 МК та переміщують товари, у зв'язку із ввезенням яких на митну територію України та вивезенням їх за межі цієї території такі пільги надаються;
  • осіб, які здійснюють переміщення товарів із використанням книжки (карнета) А.Т.А.;
  • осіб, які переміщують товари, необхідні для подолання наслідків стихійного лиха, аварій, катастроф, епідемій, у рамках міжнародних договорів України та товари, визначені відповідно до Закону України «Про гуманітарну допомогу» гуманітарною допомогою;
  • осіб-нерезидентів, які переміщують порожні транспортні засоби комерційного призначення прохідним транзитом.

Якщо проігнорувати норму, це буде підставою для відмови у прийнятті митної декларації, митному оформленні, випуску чи пропуску товарів, транспортних засобів комерційного призначення.

Перебування на обліку в органах доходів і зборів осіб-нерезидентів відповідно до частини першої ст. 455 МК є обов'язковим з 1 липня 2021 року. Органи доходів і зборів розпочинають облік осіб - нерезидентів відповідно до ч. 1 ст. 455 МК через 180 днів з дня набрання чинності Законом України «Про внесення змін до Митного кодексу України щодо деяких питань функціонування авторизованих економічних операторів».

 

Коментарі до матеріалу

Кращі матеріали