Отримайте доступ до більше 2 мільйонів готових рішень, публікацій та оглядів
Оформити
передплату

Cтавки акцизного збору на б/у автомобілі знижені

Редакція

01.06.2016 186 0 0

Верховна Рада прийняла Закон "Про внесення змін до Перехідних положень Податкового кодексу щодо стимулювання розвитку ринку вживаних транспортних засобів" (законопроект № 3251).

Передбачається тимчасово, до 31 грудня 2018 року, знизити ставки акцизного податку на транспортні засоби, що були у вжитку, залежно від виду транспортного засобу і потужності його двигуна.

Але знижені ставки не застосовуються для легкових автомобілів, якщо вони:

- мають походження з РФ або ввозяться з території РФ і/або з окупованої території України;

- вироблені до 1 січня 2010 року;

- ввозяться на митну територію України особою для власного використання або на користь інших осіб за договорами купівлі-продажу, міни, поставки, дарування, комісії, доручення, поруки, іншим господарським і цивільно-правовими договорами або за рішенням суду в кількості більше 1 легкового автомобіля протягом календарного року.

У разі відчуження протягом 365 днів з дня реєстрації ТЗ, при ввезенні яких були застосовані знижені ставки акцизного податку, платник податків буде зобов'язаний сплатити акцизний податок за такі ТЗ за ставками, встановленими статтею 215 НК.

Закон вступить в силу з першого числа місяця, наступного за місяцем його опублікування.

Такі зміни позитивно вплинуть на розвиток автомобільного ринку і дозволять громадянам легалізувати свої придбані автомобілі, які зараз знаходяться в митному режимі транзиту. Також реалізація закону сприятиме розвитку малого та середнього бізнесу як на ринку автопродажів, так і надання страхових послуг і послуг з автомобільного сервісу.

Коментарі до матеріалу

Кращі матеріали