Отримайте доступ до більше 2 мільйонів готових рішень, публікацій та оглядів
Оформити
передплату

Що змінилося в порядку видачі лікарняних

12.10.2021 721 0 0

З метою удосконалення електронної системи охорони здоров’я (далі – е-система) унесено зміни до низки нормативно-правових актів МОЗ, зокрема:

1. До наказу МОЗ від 01.06.21 р. № 1066. Так, паперові листки непрацездатності можуть видаватися до 1 лютого 2022 року:

  • для продовження та закриття листків непрацездатності, які видавалися до 1 жовтня 2021 року;
  • спливу строку, упродовж якого лікуючий лікар може внести зміни до медичного висновку;
  • застрахованій особі протягом двох місяців із дня народження дитини, зазначеного у свідоцтві про народження дитини, – на підставі цього свідоцтва та рішення суду про всиновлення дитини;
  • у разі виникнення технічних проблем (помилок) під час передавання даних між Електронним реєстром листків непрацездатності та Реєстром медичних висновків в Е-системі.

У бланку листка непрацездатності, виданого у таких випадках як продовження електронного лікарняного, зазначається номер листка непрацездатності, який продовжують.

2. До Порядку видачі (формування) листків непрацездатності в Електронному реєстрі листків непрацездатності, затвердженого наказом МОЗ від 17.06.21 р. № 1234, а саме:

  • під час формування листка непрацездатності враховують інформацію про основне місце роботи застрахованої особи, визначене за даними повідомлення про прийняття працівника на роботу. Сформований листок непрацездатності надсилають страхувальникам, з якими застрахована особа перебуває у трудових відносинах (за основним місцем роботи та за сумісництвом) через кабінет страхувальника на вебпорталі електронних послуг ПФУ;
  • листок непрацездатності може мати такі статуси: закритий; готовий до сплати (виданий); помилково сформований; недійсний; оплачений. Листок непрацездатності вважається виданим через сім днів після дати його закриття;
  • період тимчасової непрацездатності у листку непрацездатності може бути скорочено на підставі надходження даних з е-системи про медвисновок: у межах випадку тимчасової непрацездатності; про початок нового випадку тимчасової непрацездатності у межах однієї категорії медвисновків; за іншою категорією відповідно до Правил скорочення періодів тимчасової непрацездатності у листках непрацездатності, які додаються до наказу МОЗ від 28.09.21 р. № 2086.

Згідно із цим наказом до 1 лютого 2022 року е-система повинна мати функцію забезпечення контролю та простежуваності внесення змін до медичних висновків про тимчасову непрацездатність.

Наказ МОЗ від 28.09.21 р. № 2086 набув чинності з 01.10.21 р. («Офіційний вісник України» від 01.10.21 р. № 76).

Коментарі до матеріалу

Кращі матеріали