Отримайте доступ до більше 2 мільйонів готових рішень, публікацій та оглядів
Оформити
передплату

Акцизний податок: Мінфін підготував систему автоматичного зіставлення

10.03.2020 240 0 0

Мінфін розробив проєкт урядового Порядку функціонування системи автоматичного зіставлення показників обсягів обігу та залишків пального, показників обсягів обігу спирту етилового. Проєктом  пропонується вирішити проблему перевірки повноти декларування та сплати акцизного податку платниками податку з обсягів ввезеного на митну територію України, виробленого та реалізованого на митній території України пального та спирту етилового. Порядок визначає механізм функціонування системи автоматичного зіставлення показників. Вести систему зіставлення доручено ДПС.

У систему зіставлення вводитимуться необхідні показники станом на 1 число місяця, що настає за звітним. Зіставлення буде провадитися починаючи з 16 числа кожного місяця, наступного за звітним. Допускається, що зіставлення по одному звітному періоду може проводитись протягом 1095 днів.

Інформація за результатами зіставлення розміщуватиметься для платників в Електронному кабінеті платника.

Очікується, що на підставі результатів зіставлення платники зможуть скласти та зареєструвати документи (акцизна накладна, коригуюча акцизна накладна, заявка на поповнення, коригуюча довідка тощо), необхідні для усунення розбіжностей у Системі електронного адміністрування реалізації пального та спирту етилового та/або Єдиному державному реєстрі витратомірів-лічильників та рівнемірів-лічильників рівня пального у резервуарі/Єдиному державному реєстрі витратомірів-лічильників обсягу виробленого спирту етилового.

Контролюючі органи використовуватимуть результати зіставлення при перевірках.

mof.gov.ua

Коментарі до матеріалу

Кращі матеріали