Більше за темою:
Відповідно до п. 1 розд. ІІ Положення про форму та зміст розрахункових документів/електронних розрахункових документів, затвердженого наказом Мінфіну від 21.01.2016 № 13 (в редакції наказу Мінфіну від 22.11.2024 № 601, далі – Положення № 13), фіскальний касовий чек на товари (послуги) (далі – фіскальний чек) – розрахунковий документ/електронний розрахунковий документ, створений у паперовій та/або електронній формі (електронний розрахунковий документ), реєстратором розрахункових операцій (далі – РРО) або програмним РРО (далі – ПРРО) при проведенні розрахунків за продані товари (надані послуги). Форма № ФКЧ-1 фіскального касового чека на товари (послуги) наведена у додатку 1 до Положення № 13.
Пунктом 2 розд. II Положення № 13 визначено, що фіскальний касовий чек на товари (послуги) за формою № ФКЧ-1 має містити обов’язкові реквізити, зокрема, такі як «засоби оплати (вид платіжного інструменту, талон, жетон тощо)» (ряд. 19 фіскального касового чека).
Згідно з п. 63 ч. 1 ст. 1 Закону від 30.06.2021 № 1591-IX «Про платіжні послуги» із змінами та доповненнями (далі – Закон № 1591) платіжний інструмент – персоналізований засіб, пристрій та/або набір процедур, що відповідають вимогам законодавства та погоджені користувачем і надавачем платіжних послуг для надання платіжної інструкції.
Електронний платіжний засіб (далі – ЕПЗ) – це платіжний інструмент, реалізований на будь-якому носії, що містить в електронній формі дані, необхідні для ініціювання платіжної операції та/або здійснення інших операцій, визначених договором з емітентом (п. 13 ст. 1 Закону № 1591).
У рядку 18 зазначається позначення форми оплати («ГОТІВКА», «БЕЗГОТІВКОВА», «ІНШЕ»), сума коштів за цією формою оплати та валюту операції.
При цьому, позначення засобу оплати у рядку 19 фіскального чека має відповідати засобу, який використано для оплати товару (послуги), наприклад, ЕПЗ (картка, мобільні платіжні інструменти тощо), «Інтернет-банкінг», подарунковий сертифікат, талон, жетон тощо. Як приклад:
Рядок 18 фіскального чека повторюється відповідно до кількості різних форм оплати. Рядок 19 фіскального чека повторюється для кожної форми оплати відповідно до кількості використаних засобів оплати. Для форми оплати «ГОТІВКА» рядок 18 не друкується (п. 6, 7 розд. ІІ Положення № 13).
Ураховуючи викладене, в рядку 19 «засоби оплати (вид платіжного інструменту, талон, жетон тощо)» фіскального касового чека, у разі позначення форми оплати «БЕЗГОТІВКОВА», зазначається, наприклад: ЕПЗ (картка, мобільні платіжні інструменти тощо), Інтернет-банкінг, Інтернет-еквайринг, подарунковий сертифікат, талон, жетон тощо.
ЗІР, категорія 109.10
Приєднуйтесь до Uteka у Telegramm