• Швидкий пошук надійних рішень
    і практичної інформації

Uteka

Я шукаю...

Де шукати:

розширений пошук
Отримайте доступ до більше 2 мільйонів готових рішень, публікацій та оглядів
Оформити
передплату

За непроведення індексації і компенсації зарплати - штраф!

Держпраці у листі від 19.05.2016 р. № 5548/4/4.3-ДП-16 надала роз'яснення щодо застосування фінсанкцій за непроведення індексації заробітної плати та компенсації громадянам втрати частини грошових доходів у зв'язку з порушенням термінів їх виплати.

Проведення індексації заробітної плати передбачено статтею 95 Кодексу законів про працю України (далі - КЗпП України). А тому індексація заробітної плати є мінімальною державною гарантією в оплаті праці, за недотримання якої юридичні та фізичні особи - підприємці, які використовують найману працю, несуть відповідальність у вигляді штрафу у 10-тикратному розмірі мінімальної заробітної плати, встановленої законом на момент виявлення порушення, за кожного працівника, щодо якого скоєно порушення (абз. 4 ч. другої ст. 265 КЗпП України).

У той же час компенсація громадянам втрати частини грошових доходів у зв'язку з порушенням термінів їх виплати, виходячи із положень частини другої статті 12 Закону Про оплату праці, не є мінімальною державною гарантією. Тому за некомпенсацію накладається штраф у розмірі мінімальної зарплати (абз. 6 ч. другої ст. 265 КЗпП України).

Щодо безпідставної невиплати заробітної плати фахівці Держпраці повідомили: підставою для здійснення роботодавцем виплати винагороди, обчисленої, як правило, у грошовому виразі, з дотриманням встановлених ст. 24 Закону Про оплату праці строків та в порядку оплати праці, є виконання працівником роботи. У той же час своєчасність та обсяги виплати заробітної плати працівникам не можуть бути поставлені в залежність від здійснення інших платежів та їх черговості.

  

Коментарі до матеріалу

Кращі матеріали