Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Розділи:
Підрозділи:
Підрозділи:
Підрозділи:

Вихід на роботу після закінчення відпустки по догляду за дитиною до досягнення нею 6-річного віку: чи потрібна заява

Роз’яснення
27.02.2025

Підставою для надання відпустки для догляду за дитиною до досягнення нею шестирічного віку є медичний висновок і заява працівника.

Наказом МОЗ від 11.06.2012 № 430 затверджено форму первинної облікової документації № 080-1/о «Довідка про потребу дитини (дитини-інваліда) у домашньому догляді».

Строк дії довідки встановлюють індивідуально з урахуванням захворювання, його перебігу, ефективності протирецидивних і реабілітаційних заходів. Він становить не менше шести місяців.

Зазвичай медичний висновок видають строком на шість місяців, а рідше – до одного року. У подальшому, якщо дитина і далі потребуватиме домашнього догляду, видають новий медичний висновок.

На підставі отриманих від працівника заяви та довідки роботодавець має оформити наказ (розпорядження) про надання відпустки на чітко визначений період дії медичного висновку.

Якщо після закінчення зазначеного в наказі строку відпустки працівник подасть новий медичний висновок про потребу продовжити домашній догляд за дитиною, слід оформити наказ про продовження такої відпустки.

Відповідно до ч. 10 ст. 179 КЗпП працівник має право перервати відпустку для догляду за дитиною до досягнення нею шестирічного віку, повідомивши про це роботодавця про дострокове припинення такої відпустки не пізніш як за 10 календарних днів до дня дострокового припинення такої відпустки відповідною заявою, наприклад:

  • «Прошу перервати відпустку по догляду за дитиною до досягнення нею шестирічного віку»,

– на підставі якої роботодавець видає наказ (розпорядження) про переривання відпустки.

Якщо виникне потреба продовжити відпустку, працівник має обов’язково подати роботодавцеві оригінал медичної довідки за формою № 080-1/о. При цьому подання окремої заяви про вихід на роботу з відпустки по догляду за дитиною до досягнення нею шестирічного віку у зв’язку з її закінченням, як і з будь якої іншої відпустки, надавати не потрібно.

Оскільки дати початку та закінчення відпустки потрібно зазначати в наказі про її надання, працівник ще в момент надання йому відпустки (при ознайомленні з наказом) ознайомлюється з датою закінчення відпустки.

Слід зазначити, що й окремого наказу про допуск працівниці до роботи після закінчення строку відпустки не потрібно.

ФПСУ


Приєднуйтесь до Uteka у Telegramm

Коментарі до матеріалу
Швидка реєстрація
Будьте в курсі змін і актуальних тем, задавайте питання.
Популярне
01.07.2025
Топ-20 новин минулого тижня
Найбільш цікаві новини минулого тижня Унесено зміни до переліку територій бойових дій і ТОТ (текст наказу від 16.06.2025) Грошова компенсація за невикористані щорічні відпустки У Резерв+ з’являться нові можливості отримати автоматичну відстрочку Уряд затвердив зміни до Порядку нарахування Є...
20.05.2025
Актуальні рахунки для сплати податків
Інформація про реквізити рахунків, відкритих для зарахування податків, а також для сплати єдиного внеску Більше за темою: Нова форма ТТН: огляд змін Мікро, мале, середнє чи велике: навіщо треба визначати розмір підприємства Затверджуємо та оновлюємо штатний розпис: правила та нюанси Сп...
17.04.2025
З 16.04.2025 почали діяти терміни зберігання документів щодо військового обліку
Більше за темою: Накази та розпорядження: основні терміни, види і строки зберігання Строки зберігання первинних документів збільшено: чи вплине це на строки давності для перевірок Міністерство юстиції наказом від 14.03.2025 № 748/5 затвердило зміни до Переліку типових документів, що створюють під ...
Нове
03.07.2025
Працівник перебуває на лікарняному: що з щорічною додатковою відпусткою
Період перебування працівника на лікарняному не входить до стажу роботи, що дає право на щорічні додаткові відпустки. Більше за темою: Директор у відпустці, у відрядженні, на лікарняному: як організувати роботу підприємства? Чи враховувати суми лікарняних при нарахуванні резерву оплати відпусток Ч...
03.07.2025
Які ідентифікатори заяв у е-формі слід застосовувати з метою одержання доплати ЄСВ для членів сімейного ФГ
Заява за формою згідно з додатком 1 – за ідентифікатором форми F1317401. Заява за формою згідно з додатком 2 приєднується шляхом заповнення «Документу довільного формату» за ідентифікатором форми J/F1360102 (формат pdf із обмеженням розміру не більше 5 МБ). Більше за темою: Унесен...
03.07.2025
Що обов’язково слід указати в договорі з домашніми працівниками
Використовуєте працю домашніх працівників? Як підписати з ними трудовий договір та що в ньому вказати? Більше за темою: Наказ про скасування призупинення дії трудового договору Домашні працівники: тепер усе буде згідно з КЗпП! У цьому договорі зазначаються дані роботодавця та працівника, місце вик...
Кращі матеріали