Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Розділи:
Підрозділи:
Підрозділи:
Підрозділи:

Вихід на роботу після закінчення відпустки по догляду за дитиною до досягнення нею 6-річного віку: чи потрібна заява

Роз’яснення
27.02.2025

Підставою для надання відпустки для догляду за дитиною до досягнення нею шестирічного віку є медичний висновок і заява працівника.

Наказом МОЗ від 11.06.2012 № 430 затверджено форму первинної облікової документації № 080-1/о «Довідка про потребу дитини (дитини-інваліда) у домашньому догляді».

Строк дії довідки встановлюють індивідуально з урахуванням захворювання, його перебігу, ефективності протирецидивних і реабілітаційних заходів. Він становить не менше шести місяців.

Зазвичай медичний висновок видають строком на шість місяців, а рідше – до одного року. У подальшому, якщо дитина і далі потребуватиме домашнього догляду, видають новий медичний висновок.

На підставі отриманих від працівника заяви та довідки роботодавець має оформити наказ (розпорядження) про надання відпустки на чітко визначений період дії медичного висновку.

Якщо після закінчення зазначеного в наказі строку відпустки працівник подасть новий медичний висновок про потребу продовжити домашній догляд за дитиною, слід оформити наказ про продовження такої відпустки.

Відповідно до ч. 10 ст. 179 КЗпП працівник має право перервати відпустку для догляду за дитиною до досягнення нею шестирічного віку, повідомивши про це роботодавця про дострокове припинення такої відпустки не пізніш як за 10 календарних днів до дня дострокового припинення такої відпустки відповідною заявою, наприклад:

  • «Прошу перервати відпустку по догляду за дитиною до досягнення нею шестирічного віку»,

– на підставі якої роботодавець видає наказ (розпорядження) про переривання відпустки.

Якщо виникне потреба продовжити відпустку, працівник має обов’язково подати роботодавцеві оригінал медичної довідки за формою № 080-1/о. При цьому подання окремої заяви про вихід на роботу з відпустки по догляду за дитиною до досягнення нею шестирічного віку у зв’язку з її закінченням, як і з будь якої іншої відпустки, надавати не потрібно.

Оскільки дати початку та закінчення відпустки потрібно зазначати в наказі про її надання, працівник ще в момент надання йому відпустки (при ознайомленні з наказом) ознайомлюється з датою закінчення відпустки.

Слід зазначити, що й окремого наказу про допуск працівниці до роботи після закінчення строку відпустки не потрібно.

ФПСУ


Приєднуйтесь до Uteka у Telegramm

Коментарі до матеріалу
Швидка реєстрація
Будьте в курсі змін і актуальних тем, задавайте питання.
Популярне
13.05.2025
Топ-20 новин минулого тижня
Найбільш цікаві новини минулого тижня Держстат планує припинити ЄДРПОУ: розпочато обговорення Внесено зміни до Порядку проведення призову громадян на військову службу під час мобілізації ДПС відповідає на актуальні запитання платників податків: лист від 02.05.2025 Працівникам планують надати прав...
27.02.2025
Зберігання та використання пального на підприємстві у 2025 році: облік, податки та документальне оформлення
Марафон-2025: головні бухгалтерські акценти року У суб'єктів господарювання, які використовують у своїй діяльності транспортні засоби, інші машини та механізми, що споживають пальне, постійно виникають запитання, пов'язані з обліком і документальним оформленням операцій з таким пальним, а також зі з...
05.03.2025
Опубліковано постанову КМУ, якою спрощено процедуру бронювання військовозобов’язаних
Більше за темою: Бронювання працівників: покрокові дії Анулювання бронювання військовозобов’язаних: підстави та умови Звітність із військового обліку та бронювання 5 лютого на сайті Кабміну опубліковано постанову від 28.02.2025 № 233, якою внесено зміни до порядку бронювання війсь...
Нове
16.05.2025
Контроль за роботою водіїв повинен здійснюватися незалежно від протяжності маршрутів та інших обставин
Відповідальність настає за невикористання картки водія та невиконання водієм обов'язку з роздрукування інформації на паперовому носії про режим роботи та відпочинок водія, або про недотримання водієм режиму праці та відпочинку. Укртрансбезпека інформує про судову практику Верховного Суду у справах щ...
16.05.2025
Як заповнити форму № 20-ОПП, якщо об’єкт оподаткування не має назви вулиці та номеру будинку
Для заповнення форми № 20-ОПП першоджерелом даних щодо об’єкта оподаткування, зокрема, щодо його місцезнаходження (адреси), є правовстановлювальні документи, які є актуальними на дату її подання. Більше за темою: Форма № 20-ОПП: правила подання та заповнення Яка інформація зазначається у...
16.05.2025
Оприлюднено судову практику щодо корпоративних спорів та корпоративних прав за 2024 рік
Зроблено аналіз судової практики розгляду справ щодо корпоративних спорів та корпоративних прав за 2024 рік. Східний апеляційний господарський суд здійснив аналіз судової практики розгляду справ щодо корпоративних спорів та корпоративних прав за 2024 рік. Зокрема, проаналізовано судову статистику, ...
Кращі матеріали