Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Підписатися

Питання надання інформації з Держреєстру фізосіб - платників податків

Редакція

23.04.2018 359 0 0

На запити яких органів (установ, організацій) контролюючі органи мають право надавати інформацію з Державного реєстру фізичних осіб - платників податків щодо персональних даних фізичної особи?

Без згоди фізичної особи - платника податків її персональні дані можуть передаватися у таких випадках, зокрема:

1) за рішенням суду;

2) коли передача персональних даних прямо передбачена законом України і лише в інтересах національної безпеки, економічного добробуту та прав людини:

— органам прокуратури України, Служби безпеки України, Міністерства внутрішніх справ України, Антимонопольного комітету України – на їх письмову вимогу щодо персональних даних фізичної особи з Державного реєстру фізичних осіб - платників податків (далі – ДРФО) за конкретний проміжок часу;

— центральному органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері запобігання та протидії легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом, або фінансуванню тероризму, на його запит щодо персональних даних з ДРФО;

— органам державної виконавчої служби на їх письмову вимогу з питань виконання рішень судів та рішень, що підлягають примусовому виконанню відповідно до Закону України «Про виконавче провадження», щодо персональних даних фізичної особи з ДРФО;

3) отримання запиту від інших органів державної влади і місцевого самоврядування, що діють у межах повноважень, наданих законодавством України відповідно до нормативно-правових актів щодо взаємодії обміну або отримання інформації з ДРФО.

В інших випадках доступ до персональних даних надається третім особам лише за письмової згоди фізичної особи - платника податків за кожним запитом окремо у порядку, визначеному ст. 16 Закону України «Про захист персональних даних».

Крім того Порядок надання ДФСУ інформації з Державного реєстру фізичних осіб - платників податків про доходи фізичних осіб на запити Національного антикорупційного бюро України, затверджений наказом Мінфіну та Національного антикорупційного бюро України (НАБУ) від 08.09.2016 р. № 815/250, регламентує обмін інформацією між ДФС та НАБУ, правила складання та подання НАБУ до ДФСУ запитів на отримання з ДРФО інформації, необхідної для попередження, виявлення, припинення та розкриття корупційних правопорушень, віднесених законом до його підслідності, та формування і надання ДФСУ відповідей на такі запити.

Порядок надання ДФСУ інформації з Державного реєстру фізичних осіб - платників податків про доходи фізичних осіб на запити Національного агентства з питань запобігання корупції (НАЗК), затверджений наказом Мінфіну 28.10.2016 р. № 911, рішенням НАЗК від 28.10.2016 р. № 101, регламентує обмін інформацією між ДФСУ та НАЗК, правила складання та подання НАЗК до ДФСУ запитів на отримання з ДРФО інформації, необхідної для контролю та перевірки декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.

ЗІР 140.05

Коментарі до матеріалу

Кращі матеріали