• Швидкий пошук надійних рішень
    і практичної інформації

Uteka

Я шукаю...

Де шукати:

розширений пошук
Отримайте доступ до більше 2 мільйонів готових рішень, публікацій та оглядів
Оформити
передплату

Питання оподаткування доходів при виплаті роялті за програмне забезпечення, якщо такі платежі не вважаються роялті

ред. Uteka.ua

12.10.2016 202 0 0

Якщо підприємство здійснює платежі, які згідно з правилами бухгалтерського обліку визнаються роялті, а для цілей оподаткування податком на прибуток такі платежі не підпадають під визначення роялті, то до таких доходів нерезидента, із джерелом походження з України п. 141.4 ст. 141 ПОДАТКОВИЙ КОДЕКС УКРАЇНИ не застосовується.

Проте, відповідно до п. 3.2 ст. 3 ПОДАТКОВИЙ КОДЕКС УКРАЇНИ , якщо міжнародним договором, згода на обов’язковість якого надана Верховною Радою України, встановлено інші правила, ніж ті, що передбачені цим ПОДАТКОВИЙ КОДЕКС УКРАЇНИ , застосовуються правила міжнародного договору.

Отже, оскільки міжнародні договори про уникнення подвійного оподаткування мають пріоритет над положеннями ПОДАТКОВИЙ КОДЕКС УКРАЇНИ та містять власні визначення понять та положень, то у разі застосування правил міжнародного договору при виплаті роялті нерезиденту (звільнення від оподаткування або зниження ставки) для визначення поняття роялті застосовуються положення такого міжнародного договору.

 

Лист ДФС від 28.09.2016 р. N 21036.docx

Завантажити

Коментарі до матеріалу

Кращі матеріали