Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Розділи:
Підрозділи:
Підрозділи:
Підрозділи:

Під час дії воєнного стану граничний термін подання заяви переноситься, тільки якщо припадає на вихідний день

Роз’яснення
27.12.2024

Чи переносяться граничні терміни подання заяви щодо обрання новоствореним СГ спрощеної системи оподаткування та ставки ЄП, встановленої для третьої групи, та заяви щодо відмови ЮО – платником ЄП третьої групи від застосування спрощеної системи оподаткування (у разі перевищення обсягу доходу), якщо їх подання припадає на святковий або вихідний день?

Згідно з пп. 3 п. 291.4 Податкового кодексу (далі – ПК) до платників єдиного податку третьої групи, належать, зокрема, юридичні особи – суб’єкти господарювання будь-якої організаційно-правової форми, у яких протягом календарного року обсяг доходу не перевищує 1 167 розмірів мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня податкового (звітного) року.

Відповідно до пп. 3 п. 293.8 ПК платники єдиного податку третьої групи (юридичні особи), які перевищили у податковому (звітному) періоді обсяг доходу, визначений для таких платників у п. 291.4 ПК, до суми перевищення застосовують ставку єдиного податку в подвійному розмірі ставок, визначених п. 293.3 ПК, а також зобов’язані у порядку, встановленому гл. 1 «Спрощена система оподаткування, обліку та звітності» розд. XIV ПК, перейти на сплату інших податків і зборів, встановлених ПК.

Заява щодо відмови від застосування спрощеної системи оподаткування подається не пізніше 20-го числа місяця, наступного за календарним кварталом, у якому допущено перевищення обсягу доходу.

Зареєстровані в установленому законом порядку суб’єкти господарювання (новостворені), які протягом 10 днів з дня державної реєстрації подали заяву щодо обрання спрощеної системи оподаткування та ставки єдиного податку, встановленої для третьої групи, яка не передбачає сплату податку на додану вартість, вважаються платниками єдиного податку з дня їх державної реєстрації (абзац другий пп. 298.1.2 ПК).

Слід зазначити, що ПК не передбачено окремих норм щодо перенесення граничного строку подання заяви щодо обрання (відмови від застосування) спрощеної системи оподаткування в разі, якщо останній день строку подання припадає на вихідний або святковий день.

Разом з тим, згідно з ч. 1 ст. 251 Цивільного кодексу (далі – ЦК) строком є певний період у часі, зі спливом якого пов’язана дія чи подія, яка має юридичне значення.

Строк визначається роками, місяцями, тижнями, днями або годинами (ч. 1 ст. 252 ЦК).

Якщо останній день строку припадає на вихідний, святковий або інший неробочий день, що визначений відповідно до закону у місці вчинення певної дії, днем закінчення строку є перший за ним робочий день (ч. 5 ст. 254 ЦК).

Отже, якщо граничний термін подання новоствореним суб’єктом господарювання заяви щодо обрання спрощеної системи оподаткування (10-й день з дня державної реєстрації) та юридичною особою – платником єдиного податку третьої групи, яка перевищила обсяг доходу, встановлений п. 291.4 ПК, заяви щодо відмови від застосування спрощеної системи оподаткування (20-е число місяця, наступного за календарним кварталом, у якому допущено перевищення обсягу доходу) припадає на вихідний та/або святковий день, то останнім днем подання таких заяв вважається перший робочий день, наступний за вихідним та/або святковим днем.

Проте, у період дії воєнного стану святкові дні скасовані та є звичайними робочими днями.

Особливості трудових відносин працівників усіх підприємств, установ, організацій в Україні незалежно від форми власності, виду діяльності і галузевої належності, а також осіб, які працюють за трудовим договором з фізичними особами, у період дії воєнного стану регулюються Законом від 15.03.2022 № 2136-IX «Про організацію трудових відносин в умовах воєнного стану» (далі – Закон № 2136) та ст. 73 КЗпП.

Згідно з ч. 6 ст. 6 Закону № 2136 у період дії воєнного стану не застосовуються норми, зокрема, ст. 73 КЗпП, якою встановлено святкові й неробочі дні. Під час воєнного стану запроваджується обмеження конституційних прав і свобод людини та громадянина, передбачених Конституцією України. Усі святкові дні були скасовані, а також введена заборона перенесення вихідного дня на наступний після святкового.

Отже, обрахунок святкових днів здійснюється за загальними нормами (як звичайних календарних днів).

Таким чином, з урахуванням норм Закону № 2136, якщо останній день строку подання новоствореним суб’єктом господарювання заяви щодо обрання спрощеної системи оподаткування (10-й день з дня державної реєстрації) та юридичною особою – платником єдиного податку третьої групи, яка перевищила обсяг доходу, встановлений п. 291.4 ПК, заяви щодо відмови від застосування спрощеної системи оподаткування (20-е число місяця, наступного за календарним кварталом, у якому допущено перевищення обсягу доходу) припадає на вихідний день, граничним строком подання такої заяви є перший після нього робочий день.

ЗІР, категорія 108.01


Приєднуйтесь до Uteka у Telegramm

Коментарі до матеріалу
Швидка реєстрація
Будьте в курсі змін і актуальних тем, задавайте питання.
Популярне
29.04.2025
Топ-20 новин минулого тижня
Відстрочку від мобілізації для студентів і педагогів можуть обмежити: законопроєкт ДПС відповідає на актуальні запитання платників податків: лист від 22.04.2025 Категорію тих, хто має переважне право залишення на роботі при звільненні, розширять: проєкт закону Як ДПС застосовуватимуть відеореєстр...
10.02.2025
У Верховній Раді зареєстровано законопроєкт про підвищення мінімальної зарплати, пенсій та прожиткового мінімуму
Більше за темою: Мінімальна зарплата та прожитковий мінімум – 2025: які розміри та на що вплинуть Розмір мінімальної заробітної плати Парламентарі подали законопроєкт № 12462, яким передбачається підвищення прожиткового мінімуму, мінімальної зарплати та мінімальної пенсії за віком у 202...
27.02.2025
Зберігання та використання пального на підприємстві у 2025 році: облік, податки та документальне оформлення
Марафон-2025: головні бухгалтерські акценти року У суб'єктів господарювання, які використовують у своїй діяльності транспортні засоби, інші машини та механізми, що споживають пальне, постійно виникають запитання, пов'язані з обліком і документальним оформленням операцій з таким пальним, а також зі з...
Нове
30.04.2025
Аналіз стану та проблем ринку праці
17 квітня 2025 року відбулося перше в цьому році засідання Наукової платформи при Мінекономіки за участі 100 науковців, урядовців, фахівців центральних органів виконавчої влади. На засіданні було представлено результати наукового дослідження за темою «Аналіз стану та проблем ринку праці: наяв...
30.04.2025
Звільнення за власним бажанням при безстроковому трудовому договорі: чи можна відмовити
Чи може роботодавець не приймати заяву на звільнення за власним бажанням? Трудовий договір – безстроковий. Відповідно до ст. 38 КЗпП працівник має право розірвати трудовий договір, укладений на невизначений строк, попередивши про це роботодавця письмово за два тижні. Заява про звільнення є о...
30.04.2025
Яка відпустка надається працівникам, які мають одружитися
На підприємстві діє колективний договір, згідно з яким особам, що одружуються, надається додаткова оплачувана відпустки тривалістю 3 календарні дні. Чи можна особі з інвалідністю 2 групи, яка бере шлюб, додатково (крім зазначеної відпустки у колективному договорі) надати ще 10 днів відпустки без збе...
Кращі матеріали