Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Розділи:
Підрозділи:
Підрозділи:
Підрозділи:

Чи включаються до податкового кредиту суми ПДВ, сплачені на підставі митної декларації, в якій допущено помилки

Роз’яснення
24.03.2025

Чи включаються до податкового кредиту суми ПДВ, сплачені при митному оформленні товарів на підставі митної декларації, в якій допущено помилки, зокрема такі, що мають вплив на розмір митних платежів?

Відповідно до п. 187.8 Податкового кодексу (далі – ПК) датою виникнення податкових зобов’язань у разі ввезення товарів на митну територію України є дата подання митної декларації (далі – МД) для митного оформлення.

Для операцій із ввезення на митну територію України товарів датою віднесення сум податку до податкового кредиту є дата сплати податку за податковими зобов’язаннями згідно з п. 187.8 ПК (п. 198.2 ПК).

Згідно з п. 201.12 ПК у разі ввезення товарів на митну територію України документом, що посвідчує право на віднесення сум податку до податкового кредиту, вважається митна декларація, оформлена відповідно до вимог законодавства, яка підтверджує сплату податку.

Не відносяться до податкового кредиту суми податку, сплаченого (нарахованого) у зв’язку з придбанням товарів/послуг, не підтверджені зареєстрованими в Єдиному реєстрі податкових накладних податковими накладними/розрахунками коригування до таких податкових накладних чи не підтверджені митними деклараціями (тимчасовими, додатковими та іншими видами митних декларацій, за якими сплачуються суми податку до бюджету при ввезенні товарів на митну територію України), іншими документами, передбаченими п. 201.11 ПК.

Відповідно до ч. 8 ст. 257 Митного кодексу (далі – МК) митне оформлення товарів, транспортних засобів комерційного призначення здійснюється митними органами на підставі МД, до якої декларантом залежно від митних формальностей, установлених МК для митних режимів, та заявленої мети переміщення вносяться відомості, визначені МК.

За письмовим зверненням декларанта або уповноваженої ним особи та з дозволу митного органу відомості, зазначені в МД, можуть бути змінені або митна декларація може бути відкликана (ч. 1 ст. 269 МК).

Порядок внесення змін до МД та її відкликання визначено п. 33–38 Положення про митні декларації, затвердженого постановою КМУ від 21.05.2012 № 450 (далі – Положення № 450).

Згідно з п. 37 Положення № 450 після завершення митного оформлення зміни до митної декларації за формою єдиного адміністративного документа можуть вноситися, зокрема шляхом заповнення та оформлення митним органом аркуша коригування за формою згідно з додатком 4 до Положення № 450.

Оформлений митним органом аркуш коригування є невід’ємною частиною відповідної МД за формою єдиного адміністративного документа.

Так, аркуш коригування заповнюється та оформлюється, зокрема у разі необхідності виправлення відомостей, пов’язаних з доплатою або поверненням митних платежів, у тому числі у зв’язку із скасуванням рішення митного органу.

Порядок оформлення аркуша коригування затверджено наказом Мінфіну від 06.11.2012 № 1145, зареєстрованим у Міністерстві юстиції 28.11.2012 за № 1995/22307 (далі – Порядок № 1145).

Пунктами 12 та 13 Порядку № 1145 встановлено, що у разі складання аркуша коригування у випадку доплати або повернення митних платежів, штрафних санкцій (у разі наявності) заповнюються розділи II та III аркуша коригування. У розд. II аркуша коригування відображається розрахунок сум митних платежів за новими відомостями (гр. 47 МД на бланку єдиного адміністративного документа), а до розд. III аркуша коригування вносяться фактичні відомості про доплату (повернення) митних платежів, штрафних санкцій (у разі наявності).

Відповідно до п. 4 розд. V Порядку заповнення і подання податкової звітності з податку на додану вартість, затвердженого наказом Мінфіну від 28.01.2016 № 21, зареєстрованим у Міністерстві юстиції 29.01.2016 за № 159/28289, до розд. II «Податковий кредит» включаються, зокрема обсяги ввезених на митну територію України товарів, необоротних активів (рядки 11.1, 11.2 та 11.3), а також обсяги їх коригувань.

Пунктом 44.1 ПК передбачено, що для цілей оподаткування платники податків зобов’язані вести облік доходів, витрат та інших показників, пов’язаних з визначенням об’єктів оподаткування та/або податкових зобов’язань, на підставі первинних документів, регістрів бухгалтерського обліку, фінансової звітності, інших документів, пов’язаних з обчисленням і сплатою податків і зборів, ведення яких передбачено законодавством. Платникам податків забороняється формування показників податкової звітності, митних декларацій на підставі даних, не підтверджених документами, що визначені абзацом першим п. 44.1 ПК.

Ураховуючи викладене, до податкового кредиту можуть бути включені суми ПДВ, сплачені при митному оформленні товарів, на підставі МД, дані якої відповідають первинним (бухгалтерським) документам. У разі допущення у МД помилок (зокрема таких, що мають вплив на розмір митних платежів), податковий кредит може бути сформований на підставі такої МД, за умови складання аркушу коригування до такої МД, який є невід’ємною її частиною (на підставі МД з урахуванням аркуша коригування, складеного до неї).

ЗІР, категорія 101.13

 


Приєднуйтесь до Uteka у Telegramm

Коментарі до матеріалу
Швидка реєстрація
Будьте в курсі змін і актуальних тем, задавайте питання.
Популярне
22.07.2025
Топ-20 новин минулого тижня
Найбільш цікаві новини минулого тижня Унесено зміни до Порядку обчислення середньої зарплати Кабмін оновив правила визначення критичності підприємств для бронювання працівників Верховна Рада схвалила в цілому зміни до ПК щодо квартального податкового розрахунку для ФОП ДПС відповідає на актуальні...
20.05.2025
Актуальні рахунки для сплати податків
Інформація про реквізити рахунків, відкритих для зарахування податків, а також для сплати єдиного внеску Більше за темою: Нова форма ТТН: огляд змін Мікро, мале, середнє чи велике: навіщо треба визначати розмір підприємства Затверджуємо та оновлюємо штатний розпис: правила та нюанси Сп...
21.05.2025
Критично важливі підприємства до 28 травня мають подати відповідні дані: лист Мінекономіки
Більше за темою: Перелік галузевих та регіональних нормативних актів, якими затверджено критерії визнання підприємств критично важливими в особливий період Зарплатні критерії для бронювання працівників: обчислюємо середню зарплату Мінекономіки в листі від 19.05.2025 № 27-11/37509-07 поінформу...
Нове
23.07.2025
Особливості переведення працівника під час простою
Більше за темою: Пропозиція щодо тимчасового переведення на іншу роботу на період простою Доповідна записка начальника відділу кадрів про тимчасове переведення працівника на іншу роботу на період простою Заява про згоду на тимчасове переведення на іншу роботу, не обумовлену трудовим договором, на...
23.07.2025
Перенесення щорічної відпустки
Щорічна відпустка має бути перенесена на інший період або продовжена в разі хвороби працівника, засвідченої у встановленому порядку, тобто за наявності листка непрацездатності. Більше за темою: Заміна відпустки грошовою компенсацією: коли та як це можна зробити Виїзд заброньованих працівників за к...
23.07.2025
Коли можуть відмовити в оплаті лікарняного
Головне управління Пенсійного фонду в Кіровоградській області інформує про причини відмови застрахованій особі в наданні допомоги по тимчасовій непрацездатності. Більше за темою: Лікарняний у відпустці: як оплачувати? Чи враховувати суми лікарняних при нарахуванні резерву оплати відпусток Оплата ...
Кращі матеріали