Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Розділи:
Підрозділи:
Підрозділи:
Підрозділи:

У Мін’юсті відбулася зустріч із нагоди обговорення проблем стягнення активів підсанкційних осіб

27.05.2024

24 травня 2024 року заступник Міністра юстиції України Інна Богатих провела зустріч із представниками Інституту законодавчих ідей, Європейської бізнес-асоціації, Американської торговельної палати в Україні, Спілки українських підприємців, Transparency International Ukraine, Федерації роботодавців України, Проєкту USAID «Економічна підтримка України», а також народним депутатом України Ярославом Железняком. Захід було проведено з метою обговорення механізмів захисту прав добросовісних співвласників активів при реалізації Міністерством юстиції санкції у виді стягнення активів підсанкційних осіб. 

Дискусія розпочалася з обговорення законодавчої ініціативи№ 11195 «Про внесення змін до деяких законів України щодо механізму захисту права власності третіх осіб», який отримав негативні оцінки представників бізнес-асоціацій. 

Заступник Міністра юстиції Інна Богатих наголосила на тому, що станом на сьогодні основні зауваження, які звучали зі сторони бізнесу враховані – уточнена норма щодо повноважень Кабінету Міністрів України про прийняття рішення стосовно доцільності звернення Мін’юстом до Вищого антикорупційного суду про стягнення на акції юридичної особи, в структурі власності якої є підсанкційна особа. Крім того, акцентовано умову, що виключно при наявності підстав для застосування санкції стягнення Міністерство юстиції звертається з відповідним позовом до ВАКС. Також під час робочого засідання було конкретизовано, в яких саме випадках Мін’юст звертається спочатку до КМУ про вирішення питання доцільності звернення до ВАКС та стягнення акцій підприємства. Були враховані певні редакційні правки. 

Інна Богатих підкреслила: «Жодних позасудових механізмів стягнення активів в дохід держави законопроєктом не передбачалось – лише за рішенням суду і тільки в тому разі, якщо для цього є підстави та умови, визначені законом. Наразі цей підхід доопрацьований в оновленій редакції». 

Законопроєкт викликав гарячу дискусію серед учасників. Розуміючи проблему, яку він намагається вирішити – запровадження механізму, який би забезпечив можливість відновлення законних прав непідсанкційних співвласників при реалізації санкції стягнення – представники бізнесу, тим не менш, не підтримують запропоновану концепцію. 

Разом з тим, всі учасники зустрічі погодились з тим, що питання потребує розв’язання, оскільки активи підсанкційних осіб, які сприяють рф у війні проти України, мають бути стягнені в дохід держави та направлені на відновлення нашої держави. 

На завершення зустрічі учасники домовилися про створення спільної робочої групи та оперативне напрацювання законодавчих пропозицій, які б забезпечили максимальну впевненість добросовісному співвласнику, що при застосуванні санкції стягнення він матиме гарантований державою шлях для відновлення свого права. В ідеальному варіанті, учасники могли б розпочати напрацювання механізму, який би забезпечив можливість стягнення активу підсанкційної особи без (навіть тимчасової) дискримінації прав добросовісного співвласника. Однак наразі існує декілька складних юридичних питань, відповідей на які сьогодні ще не знайдено. 

Заступник Міністра юстиції Інна Богатих наголосила, що Мін’юст вдячний за розуміння проблеми, шлях до вирішення якої був запропонований законопроєктом. Водночас Міністерство юстиції відкрите до обговорення альтернативного варіанту, якщо ним буде запропонований більш вдалий підхід до вирішення складного юридичного питання. 

Ярослав Железняк висловив задоволення від конструктивної дискусії та взаємодії держави і бізнесу. Розуміючи неординарність порушеного питання, спікер закликав учасників зустрічі відповідально поставитись до спільної роботи та знайти те рішення, яке б максимально забезпечило баланс інтересів. 

Вже на наступному тижні відбудеться чергова запланована робоча зустріч, на якій має бути представлене бачення бізнес-спільноти щодо вирішення вказаної проблеми. 

Урядовий портал

prezentatsiya-dlya-zustrichi-final-2405.pdf
Відкрити

Приєднуйтесь до Uteka у Telegramm

Коментарі до матеріалу
Швидка реєстрація
Будьте в курсі змін і актуальних тем, задавайте питання.
Популярне
15.07.2025
Топ-20 новин минулого тижня
Найбільш цікаві новини минулого тижня З 5 липня в Україні відновлюється обов’язкове подання статистичної звітності Чи буде 15 липня вихідним днем Унесено зміни до переліку територій бойових дій і ТОТ (текст наказу від 28.05.2025) ДПС відповідає на актуальні запитання платників податків: лис...
20.05.2025
Актуальні рахунки для сплати податків
Інформація про реквізити рахунків, відкритих для зарахування податків, а також для сплати єдиного внеску Більше за темою: Нова форма ТТН: огляд змін Мікро, мале, середнє чи велике: навіщо треба визначати розмір підприємства Затверджуємо та оновлюємо штатний розпис: правила та нюанси Сп...
21.05.2025
Критично важливі підприємства до 28 травня мають подати відповідні дані: лист Мінекономіки
Більше за темою: Перелік галузевих та регіональних нормативних актів, якими затверджено критерії визнання підприємств критично важливими в особливий період Зарплатні критерії для бронювання працівників: обчислюємо середню зарплату Мінекономіки в листі від 19.05.2025 № 27-11/37509-07 поінформу...
Нове
18.07.2025
Чи можлива відпустка після закінчення трудового договору
Чи може працівник по закінченню строкового трудового договору, взяти відпустку з подальшим звільненням? Більше за темою: Виїзд заброньованих працівників за кордон у відпустку: чи можливо? Надання відпустки після звільнення з військової служби Чи може працівник по закінченню строкового трудово...
18.07.2025
Як через Електронний кабінет отримати Довідку про сплачений нерезидентом в Україні податок на прибуток (доходи)
Отримати Довідку про сплачений нерезидентом в Україні податок на прибуток (доходи) або обґрунтовану відмову у її видачі можна через приватну частину Електронного кабінету (вкладка «Вхідні» меню «Вхідні/вихідні документи»). Більше за темою: Дивіденди нерезидентам в інвал...
18.07.2025
Працівник уклав трудові угоди з трьома роботодавцями: як оплачуватимуть лікарняні
Нові норми застосовуються до страхових випадків, які настали з 4 квітня 2025 року. Більше за темою: Лікарняні та декретні сумісникам у 2025 році: коли та як оплачувати Моя донька одночасно працює на умовах трудового договору на трьох підприємствах. Чи має вона право на допомогу по тимчасовій н...
Кращі матеріали