• Швидкий пошук надійних рішень
    і практичної інформації

Uteka

Я шукаю...

Де шукати:

розширений пошук
Отримайте доступ до більше 2 мільйонів готових рішень, публікацій та оглядів
Оформити
передплату

Роздрібна торгівля підакцизними товарами «єдинником» четвертої групи

13.02.2019 285 0 0

Роздрібна торгівля підакцизними товарами не визначена підставою, що обмежує для підприємства — платника єдиного податку четвертої групи перебування на єдиному податку.

Водночас частка сільськогосподарського товаровиробництва підприємства за попередній податковий (звітний) рік повинна дорівнювати або перевищувати 75 %. При цьому сума доходу підприємства від здійснення роздрібної торгівлі підакцизними товарами зараховується в загальну суму доходу його господарської діяльності та не є доходом від реалізації сільськогосподарської продукції.


ДЕРЖАВНА ФІСКАЛЬНА СЛУЖБА УКРАЇНИ

ІНДИВІДУАЛЬНА ПОДАТКОВА КОНСУЛЬТАЦІЯ

від 04.02.2019 р. № 386/6/99-99-12-02-03-15/ІПК

Державна фіскальна служба України, керуючись ст. 52 Податкового кодексу України (далі - Кодекс), на запит Товариства з обмеженою відповідальністю надає індивідуальну податкову консультацію.

Товариство поінформувало, що є платником єдиного податку четвертої групи (далі - Податок) та запитує про можливість здійснення у своїй господарській діяльності роздрібної торгівлі підакцизними товарами, зокрема, алкогольними напоями та тютюновими виробами.

Згідно з пп. 291.51.2 п. 291.51 ст. 291.2 Кодексу не можуть бути платниками Податку суб’єкти господарювання, які здійснюють виробництво підакцизних товарів тощо.

Роздрібна торгівля підакцизними товарами не визначена підставою, що обмежує для Товариства перебування платником Податку.

Разом з тим зауважуємо, що відповідно до частини четвертої п. 291.4 ст. 291 Кодексу частка сільськогосподарського товаровиробництва Товариства за попередній податковий (звітний) рік повинна дорівнювати або перевищувати 75 відсотків. При цьому зазначаємо, що сума доходу Товариства від здійснення роздрібної торгівлі підакцизними товарами зараховується в загальну суму доходу його господарської діяльності, та не є доходом від реалізації сільськогосподарської продукції.

Додатково повідомляємо, що основні засади регулювання роздрібної торгівлі суб’єктами господарювання алкогольними напоями (крім столових вин) або тютюновими виробами на території України встановлені Законом України від 19 грудня 1995 року № 481/95-ВР «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів».

Згідно з п. 52.2 ст. 52 Кодексу індивідуальна податкова консультація має індивідуальний характер і може використовуватися виключно платником податків, якому надано таку консультацію.

Коментарі до матеріалу

Кращі матеріали