Продаж товару в кредит: як оформити видачу товару й отримання оплати?
Суб'єкти господарювання, що здійснюють розрахункові операції в готівковій та/або безготівковій формі при продажу товарів/послуг у сфері торгівлі, громадського харчування і послуг, зобов'язані (п. 1, 11 ст. 3 Закону від 06.07.95 р. № 265/95-ВР):
- проводити розрахункові операції на повну суму покупки через РРО з роздрукуванням розрахункових документів, що підтверджують виконання розрахункових операцій;
- проводити розрахункові операції через РРО з використанням режиму попереднього програмування найменування, цін товарів (послуг) та обліку їх кількості.
ДФС в Індивідуальній податковій консультації від 05.02.19 р. № 407/6/99-99-14-05-01-15/ІПК рекомендувала у разі проведення розрахункових операцій з відстроченням платежу або в кредит:
- при відпусканні товару – видати покупцеві розрахунковий документ із зазначенням у ньому найменування товару і форми оплати «У кредит»;
- при отриманні оплати за товари, продані в кредит, – прибуткувати ці суми в касі підприємства з оформленням прибуткових касових ордерів.
Таким чином, фіскальний чек оформляється один раз – при відпусканні товару покупцеві.
Завважимо, що це новий підхід до цього проблемного питання. Але такий варіант не підходить для відокремлених підрозділів підприємства, які не ведуть касову книгу.
Хочемо попередити, що у податківців є й інший варіант проведення операції з відстроченням платежу через РРО. Згідно з роз'ясненням у ЗІР (категорія 109.02) розрахункові операції з відстроченням платежу проводяться через РРО з використанням режиму попереднього програмування «Погашення кредиту». Остаточний розрахунок готівкою за відстроченим платежем повинен бути проведений через РРО з використанням режиму попереднього програмування найменування,
цін товарів (послуг) та їх кількості.
Такий підхід представляється логічнішим, і саме він в основному й застосовується на практиці
Коментарі до матеріалу