Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Розділи:
Підрозділи:
Підрозділи:
Підрозділи:

Чи може фіскальний чек містити додаткові реквізити

11.02.2019


Розрахункові документи, що друкує РРО на паперовому носії, можуть містити такі додаткові дані:

  • проміжний підрахунок загальної суми за чеком;
  • суму здачі;
  • інші дані, зокрема визначені технічними вимогами до спеціалізованих реєстраторів розрахункових операцій.

Такі вимоги містить пункт 5 розділу I Положення про форму та зміст розрахункових документів, затвердженого наказом Мінфіну від 21.01.2016 р. № 13. Наприклад, якщо проводите розрахункові операції з відстроченням платежу або в кредит, маєте видати покупцеві розрахунковий документ встановленої форми із зазначенням форми оплати «у кредит».


ДЕРЖАВНА ФІСКАЛЬНА СЛУЖБА УКРАЇНИ

ІНДИВІДУАЛЬНА ПОДАТКОВА КОНСУЛЬТАЦІЯ

від 05.02.2019 р. № 407/6/99-99-14-05-01-15/ІПК

Державна фіскальна служба України розглянула запит Товариства щодо надання податкової консультації та в порядку статті 52 Податкового кодексу України (далі - Кодекс) повідомляє.

Відповідно до звернення Товариство планує здійснювати господарську діяльність з реалізації товару з відстроченням платежу фізичним особам - кінцевим споживачам через реєстратори розрахункових операцій (далі - РРО).

Чи може Товариство при видачі покупцям - кінцевим споживачам товару, плата за який відстрочується, у якості документу, що підтверджує факт видачі товару з території магазину (складу), друкувати РРО фіскальний касовий чек із зазначенням у ньому кількості, вартості проданого товару, загальної вартості проданих товарів, податків (ПДВ та акцизного податку), інших обов’язкових реквізитів, передбачених пунктом 2 розділу II Положення про форму та зміст розрахункових документів, та позначенням у ньому форми оплати «у кредит»?

Чи може Товариство у подальшому, при проведенні розрахункової операції від покупця - кінцевого споживача за відстроченим платежем, з метою уникнення дублювання інформації про товар та податки у фіскальних касових чеках РРО вказувати попередньо запрограмовану товарну позицію «погашення кредиту» без зазначення суми ПДВ та акцизного податку?

Чинним законодавством України встановлені чіткі та однозначні вимоги до форми та змісту розрахункового документа.

Згідно з пунктами 1 і 2 статті 3 Закону України від 06 липня 1995 року №265/95-ВР «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» (далі - Закон №265) суб’єкти господарювання, які здійснюють розрахункові операції в готівковій та/або в безготівковій формі (із застосуванням платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо) при продажу товарів (наданні послуг) у сфері торгівлі, громадське го харчування та послуг, зобов’язані, зокрема, видавати особі, яка отримує або повертає товар, отримує послугу або відмовляється від неї, розрахунковий документ встановленої форми на повну суму проведеної операції.

Відповідно до статті 8 Закону №265 форма, зміст розрахункових документ ів, порядок реєстрації та ведення розрахункових книжок, книг обліку розрахункових операцій, а також форма та порядок подання звітності, пов’язаної із застосуванням реєстраторів розрахункових операцій або використаним розрахункових книжок, встановлюються органом доходів і зборів.

Так, пунктами 1 та 2 розділу II Положення про форму та зміст розрахункових документів, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 21.01.2016 р. №13 та зареєстрованого у Міністерстві юстиції України 11.02.2016 р. за № 220/28350 (далі - Положення №13), визначено, що фіскальний касовий чек на товари (послуги) - це розрахунковий документ, надрукований реєстратором розрахункових операцій при проведенні розрахунків за продані товари (надані послуги), який повинен містити обов’язкові реквізити згідно з визначеним переліком, в тому числі позначення форми оплати (готівкою, електронним платіжним засобом, у кредит, тощо) та суму коштів за цією формою оплати.

Також, розрахункові документи, що друкуються реєстраторами розрахункових операцій на паперовому носії, можуть містити додаткові дані про проміжний підрахунок загальної суми за чеком, суму здачі та інші дані, зокрема інформацію, яка визначена технічними вимогами до спеціалізованих реєстраторів розрахункових операцій (пункт 5 Розділу І Положення № 13).

Тобто, законодавством України у сфері проведення розрахунків за товари (роботи, послуги) у готівковій та безготівковій формі чітко і однозначно встановлені вимоги до змісту та форми розрахункових документів, іншого чинним законодавством не передбачено.

Разом з цим повідомляємо, що у випадку проведення розрахункових операцій з відстроченням платежу або в кредит необхідно відповідно до вимог чинного законодавства при відпуску товару (послуги) видати покупцеві розрахунковий документ встановленої форми із зазначенням у ньому форми оплати «У КРЕДИТ». Таким чином, фіскальний чек, оформлений належним чином, повинен бути виданий покупцю при продажу товарів.

При цьому отримання коштів, які надходять у рахунок продажу товару у кредит, слід оприбутковувати в касі підприємства з оформленням прибуткових касових ордерів.

Згідно з пунктом 52.2 статті 52 Кодексу індивідуальна податкова консультація має індивідуальний характер і може використовуватися виключно платником податків, якому надано таку консультацію.

Коментарі до матеріалу
Популярне
01.07.2025
Топ-20 новин минулого тижня
Найбільш цікаві новини минулого тижня Унесено зміни до переліку територій бойових дій і ТОТ (текст наказу від 16.06.2025) Грошова компенсація за невикористані щорічні відпустки У Резерв+ з’являться нові можливості отримати автоматичну відстрочку Уряд затвердив зміни до Порядку нарахування Є...
20.05.2025
Актуальні рахунки для сплати податків
Інформація про реквізити рахунків, відкритих для зарахування податків, а також для сплати єдиного внеску Більше за темою: Нова форма ТТН: огляд змін Мікро, мале, середнє чи велике: навіщо треба визначати розмір підприємства Затверджуємо та оновлюємо штатний розпис: правила та нюанси Сп...
17.04.2025
З 16.04.2025 почали діяти терміни зберігання документів щодо військового обліку
Більше за темою: Накази та розпорядження: основні терміни, види і строки зберігання Строки зберігання первинних документів збільшено: чи вплине це на строки давності для перевірок Міністерство юстиції наказом від 14.03.2025 № 748/5 затвердило зміни до Переліку типових документів, що створюють під ...
Нове
02.07.2025
Інформаційно-роз’яснювальна робота Держпраці – це не перевірка
До вас навідалися представники Держпраці? Можливо це все-таки не перевірка, а інформаційно-роз’яснювальна робота! Більше за темою: Перевірки Держпраці: порядок проведення в період воєнного стану Держслужбовці діють відповідно до пп. 10 п. 1 ст. 7 Закону від 02.12.2010 № 2735-VI &laq...
02.07.2025
Чи повертаються помилкові авансові внески при виплаті дивідендів на користь ФО
Сума сплачених авансових внесків з податку на прибуток при виплаті дивідендів не підлягає поверненню платнику податків або зарахуванню в рахунок погашення грошових зобов’язань з інших податків і зборів (обов’язкових платежів). Поряд з цим, законодавством не передбачено обмежень щодо врах...
02.07.2025
РРО, КОРО, ПРРО в разі закриття об’єкта оподаткування
Розкриємо нюанси, про які потрібно знати під час закриття об'єкта оподаткування. Більше за темою: Бібліотека Баланс № 11 «Застосування РРО/ПРРО в разі здійснення готівкових і безготівкових розрахунків» Звільнення від відповідальності за порушення у сфері застосування РРО/ПРРО, допущені...
Кращі матеріали