При розрахунках карткою «ключ до рахунка» треба складати авансовий звіт
НБУ в листі від 24.04.19 р. № 57-0007/22460 роз'яснив, чим, із погляду банківського законодавства, є продукт «ПриватБанку» картка «Ключ до рахунка». Це корпоративний електронний платіжний засіб, інакше кажучи – корпоративна платіжна картка (КПК).
Як працює така КПК? Вона «запускає» платіжну операцію – унесення, зняття готівки з рахунка або розрахунок у безготівковій формі з банківського рахунка суб'єкта господарювання (пп. 7 п. 4 розд. I Положення, затвердженого постановою Правління НБУ від 05.11.14 р. № 705). А це означає, що на таку операцію поширюються загальні законодавчі вимоги до КПК.
Але головний нюанс полягає в тому, що банк випускає картку «Ключ до рахунка» тільки для керівників підприємств із правом першого підпису, приватних підприємців та/або осіб із нотаріальною довіреністю на розпорядження рахунком.
Тому, наприклад, якщо директор підприємства зняв готівку за допомогою картки «Ключ до рахунка» для використання на госппотреби або на витрати на відрядження, то прибуткувати цю суму в касу підприємства не потрібно (п. 20 Положення, затвердженого постановою Правління НБУ від 29.12.17 р. № 148, далі – Положення № 148).
А далі – усе як завжди. У законодавчо встановлені строки підзвітна особа зобов'язана подати Звіт про використання коштів, виданих на відрядження або під звіт, за формою, затвердженою наказом Мінфіну від 28.09.15 р. № 841, разом із документами, що підтверджують витрати й отримання готівки з поточного рахунка (наприклад, чек банкомата).
Ну а якщо разом зі Звітом не будуть подані документи, що підтверджують отримання готівки за допомогою картки? Тоді бухгалтерія все одно повинна прийняти такий Звіт від довіреної особи, а за необхідності посадова особа (бухгалтер) може взяти виписку з банку про рух коштів на рахунку і при цьому буде зобов'язана вжити заходів, щоб підтвердити факт зняття готівки з поточного рахунка підприємства (ЗІР, категорія 109.21). Невитрачену суму готівки треба здати в касу.
Не забувайте, що при розрахунках готівкою, знятою з КПК, діють обмеження:
- не більше 10 000 грн. – при розрахунках з одним суб'єктом господарювання за день;
- не більше 50 000 грн. – при розрахунках з однією фізособою за день.
Кількість контрагентів за день не обмежена (п. 6 Положення № 148).
Водночас якщо розрахунки з контрагентами проводитимуться безпосередньо з КПК (без зняття готівки), тоді ці обмеження не діють (ЗІР, категорія 109.13).
Коментарі до матеріалу