• Швидкий пошук надійних рішень
    і практичної інформації

Uteka

Я шукаю...

Де шукати:

розширений пошук
Отримайте доступ до більше 2 мільйонів готових рішень, публікацій та оглядів
Оформити
передплату

Картка «ключ до рахунка» уважається корпоративною: роз’яснення НБУ

14.05.2019 555 0 0

Основними нормативно-правовими актами, які регулюють порядок емісії та використання електронних платіжних засобів (далі – ЕПЗ), є:

Ними передбачено, що банк – емітент платіжних карток може видавати їх користувачам – фізичним і юридичним особам. Відповідно фізособам видають особисті ЕПЗ, а підприємствам – корпоративні.

Оскільки законодавство не містить визначення поняття картки «ключ до рахунка», НБУ звернуся до АТ «КБ «ПриватБанк» із проханням роз’яснити призначення такої картки. На підставі внутрішніх умов та правил надання банківських послуг «ПриватБанк» пояснює: картка «ключ до рахунка» є банківським продуктом, що за своїми функціональними властивостями належить до корпоративного ЕПЗ, за допомогою якого її користувач має право ініціювати переказ коштів із поточного рахунка в порядку, визначеному договором та вимогами законодавства.

З огляду на викладене фахівці НБУ зазначають, що довірені фізособи підприємства, які одержали готівку з поточного рахунка за допомогою корпоративного ЕПЗ, використовують її за призначенням без оприбуткування в касі. У такому разі списані з рахунка кошти вважаються виданими під звіт його держателю. Підзвітні особи повинні подати до бухгалтерії звіт про використання готівки разом із підтвердними документами в установлені строки і порядку, які визначені для підзвітних осіб законодавством України.

Лист НБУ від 24.04.19 р. № 57-0007/22460.

Від редакції: нюанси використання коштів з ЕПЗ, а також документування та облік їх використання див. у «Керівник оплатив за допомогою корпоративної картки власні витрати: як уникнути штрафів».

Коментарі до матеріалу

Кращі матеріали