Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Підписатися

Оздоровлення осіб, які постраждали внаслідок аварії на ЧАЕС категорії 1 - 2019

27.03.2019 5069 0 1


Санаторно-курортна справа в Україні є традиційно невід’ємною частиною національної системи охорони здоров’я, що дозволяє ефективно здійснювати профілактику захворювань. Це один із видів лікувально-профілактичної допомоги, пов’язаної з використанням природних лікувальних факторів (мінеральні води, лікувальні грязі, сприятливий клімат тощо).

Головними завданнями санаторно-курортного лікування є:

  • ліквідація або зменшення проявів патологічного процесу;
  • відновлення або покращення порушених функцій;
  • підвищення загальної реактивності;
  • тренування адаптаційних механізмів;
  • попередження інвалідизації та сприяння соціальній реабілітації.

Громадянин, який перебуває на обліку з питання забезпечення путівкою, може самостійно обрати санаторій для оздоровлення, звернутися до органу соціального захисту населення за місцем реєстрації, де перевіряється заклад на відповідність установленим вимогам. Після цього укладається тристороння угода, яка передбачає безготівкове перерахування коштів санаторно-курортним закладам за надані послуги. Гранична вартість путівки для відшкодування вартості послуг санаторно-курортного лікування визначається Мінсоцполітики за погодженням з Мінфіном.

На виконання Закону від 28.02.91 р. № 796-XII «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» урядовим рішенням визначено розмір грошової допомоги особам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, для компенсації вартості путівок санаторно-курортним закладам і закладам оздоровлення та відпочинку у 2019 році та надано можливість громадянам самостійно вибирати заклади для санаторно-курортного лікування.

Зокрема, розміри зазначеної компенсації становлять:

  • для осіб, віднесених до категорії 1, – 7 300 грн.;
  • для осіб, віднесених до категорії 1, із захворюваннями нервової системи (з наслідками травм і захворюваннями хребта та спинного мозку) – 22 200 грн.;
  • для дітей, яким установлено інвалідність, пов’язану з Чорнобильською катастрофою, та одного з батьків або особи, яка їх замінює, – 14 500 грн.

Рішенням, яке прийняте на виконання Закону від 28.02.91 р. № 796-XII «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи», надано можливість громадянам самостійно вибирати заклади для санаторно-курортного лікування.

Постанова КМУ від 16.01.19 р. № 22 набула чинності з 19.01.19 р. («Урядовий кур’єр» від 19.01.19 р. № 12), застосовується з 01.01.19 р.

Коментарі до матеріалу

Кращі матеріали