До 1 березня 2021 року всі головні бухгалтери бюджетних установ мають подати Анкету про виконання своїх повноважень. Її форма та правила подання не змінилися.
Порядок проведення оцінки виконання головним бухгалтером бюджетної установи своїх повноважень затверджено наказом Мінфіну від 01.12.11 р. № 1537 (далі – Порядок № 1537) і стосується діяльності головного бухгалтера, який працює на цій посаді не менше ніж рік. Якщо в установі відбулася реорганізація і головбух працює в «новій» установі менше ніж рік, але його посадові обов’язки не змінилися, то його діяльність також підлягає оцінюванню.
Оцінює виконання головними бухгалтерами своїх повноважень комісія, яка створюється при кожному Держказначействі за місцем розташування бюджетної установи. Проводяться такі види оцінювання:
Для зовнішнього оцінювання може бути використана інформація, подана бухгалтерією установи вищого рівня. Наприклад, ведення бухгалтерського обліку, своєчасність подання звітів, достовірність інформації, повнота відображення операцій, запобігання виникненню негативних результатів у діяльності установи та виявлення внутрішніх резервів.
Результат оцінювання:
Розглянемо основні етапи оцінювання:
Рішення комісії оформлюється протоколом, який підписує голова та члени комісії.
Якщо результат оцінювання головного бухгалтера незадовільний, у протоколі наводяться рекомендації комісії щодо вдосконалення роботи головного бухгалтера та бухгалтерської служби бюджетної установи (потреба в підвищенні професійно-кваліфікаційного рівня головного бухгалтера), усунення виявлених недоліків, притягнення його до відповідальності.
Витяг із протоколу разом із супровідним листом надсилається головному бухгалтеру та керівнику бюджетної установи для прийняття відповідного рішення.
Про незадовільний результат орган Держказначейства в письмовій формі повідомляє керівника бюджетної установи, якій підпорядкована бюджетна установа, у разі її обслуговування в цьому органі Держказначейства, та відповідний орган
Держказначейства з метою інформування керівника бюджетної установи, якій підпорядкована бюджетна установа.
Далі в керівника бюджетної установи та головного бухгалтера є два варіанти дій:
1) протягом двох місяців із дня отримання витягу із протоколу повідомити орган Держказначейства про вжиті заходи за результатами оцінювання;
2) оскаржити результат оцінювання протягом 10 днів із дня отримання витягу з протоколу засідання комісії. Для цього головний бухгалтер подає керівнику органу Держказначейства за місцем обслуговування бюджетної установи відповідну заяву, в якій наводяться обґрунтовані пояснення та додаткові відомості щодо його службової діяльності. За дорученням керівника органу Держказначейства комісія у присутності головного бухгалтера протягом двох тижнів із дня отримання органом Держказначейства відповідної заяви проводить повторне оцінювання.
Зразок заповнення анкети головбуха можна скачати нижче.
Тож підготуйте документ правильно та вчасно.