Отримайте доступ до більше 2 мільйонів готових рішень, публікацій та оглядів
Оформити
передплату

Щодо порядку оподаткування ПДВ послуг страхових брокерів та страхових агентів

ДФС у листі від 22.07.2016 р. № 15921/6/99-99-15-03-02-15 зазначила, що  отримання від страхової компанії агентської винагороди за договором про надання страхових агентських послуг (агентська угода) не є об’єктом оподаткування ПДВ та не спричиняє податкових наслідків з цього податку у страхового агента.

Податківці нагадали, що для обов'язкової реєстрації платником ПДВ враховується обсяг операцій, які згідно з ПКУ є об'єктом оподаткування (підлягають оподаткуванню за ставкою 20%, 7% або 0%, а також ті, що звільнені від оподаткування). Операції, які не є об'єктом оподаткування (перераховані в ст. 196 ПКУ) при визначенні обсягу операцій, по досягненню якого реєстрація в якості платника податку є обов'язковою, не враховуються.

Отже, платник не підлягатиме обов'язковій реєстрації як платник ПДВ у разі, якщо загальна сума агентської винагороди за договорами про надання страхових агентських послуг (агентська угода), яка буде отримана  протягом останніх 12 календарних місяців, сукупно перевищить 1 млн грн, а обсяг оподатковуваних операцій, який буде здійснюватися товариством, не досягне зазначеного розміру.

Коментарі до матеріалу

Кращі матеріали