Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Підписатися

Порушення термінів оприлюднення звіту про укладений договір: чи буде відповідальність?

13.02.2020 361 0 0

Правові засади адміністративної відповідальності передбачені КУпАП


ДЕРЖАВНА АУДИТОРСЬКА СЛУЖБА УКРАЇНИ

ЛИСТ

від 15.11.2019 р. № 22-16/255-2019

Щодо відповідальності за порушення строків оприлюднення звіту про укладений договір

Державна аудиторська служба України розглянула лист <...> щодо відповідальності за порушення строків оприлюднення звіту про укладений договір закупівлі <...> та повідомляє.

Відповідно до частини другої статті 19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Правові та організаційні засади здійснення державного фінансового контролю в Україні визначені Законом України «Про основні засади здійснення державного фінансового контролю в Україні».

Частиною другою статті 2 зазначеного Закону передбачено, що державний фінансовий контроль забезпечується органом державного фінансового контролю через проведення державного фінансового аудиту, інспектування, перевірки закупівель та моніторингу закупівлі.

Закон України «Про публічні закупівлі» (далі - Закон) установлює правові та економічні засади здійснення закупівель товарів, робіт і послуг для забезпечення потреб держави та територіальної громади.

Відповідно до абзацу одинадцятого частини першої статті 10 Закону замовник самостійно та безоплатно через авторизовані електронні майданчики оприлюднює на веб-порталі Уповноваженого органу в порядку, встановленому Уповноваженим органом та Законом, інформацію про закупівлю, зокрема звіт про укладені договори - протягом одного дня з дня укладення договору.

Слід зважати, що положеннями абзаців першого - третього частини першої статті 2 Закону передбачено, що Закон застосовується:

  • до замовників, за умови, що вартість предмета закупівлі товару (товарів), послуги (послуг) дорівнює або перевищує 200 тисяч гривень, а робіт - 1,5 мільйона гривень;
  • до замовників, які здійснюють діяльність в окремих сферах господарювання, за умови, що вартість предмета закупівлі товару (товарів), послуги (послуг) дорівнює або перевищує 1 мільйон гривень, а робіт - 5 мільйонів гривень.

Вимогами абзацу п'ятого частини першої статті 2 Закону встановлено, що у разі здійснення закупівель товарів, робіт і послуг без використання електронної системи закупівель, за умови, що вартість предмета закупівлі дорівнює або перевищує 50 тисяч гривень та є меншою за вартість, що встановлена в абзацах другому і третьому цієї частини статті 2 Закону, замовники обов'язково оприлюднюють звіт про укладені договори в системі електронних закупівель відповідно до статті 10 Закону.

Правові засади адміністративної відповідальності передбачені Кодексом України про адміністративні правопорушення (далі - Кодекс).

Згідно з частиною першою статті 2 Кодексу законодавство України про адміністративні правопорушення складається з цього Кодексу та інших законів України.

Статтею 164 14 Кодексу України про адміністративні правопорушення передбачена відповідальність за порушення законодавства про закупівлі, зокрема за порушення порядку оприлюднення інформації про закупівлі відповідно до вимог законодавства.
Положеннями пункту 1 частини першої статті 255 Кодексу встановлено, що у справах про адміністративні правопорушення, передбачені статтею 164 14 Кодексу, що розглядаються суддями районних, районних у місті, міських чи міськрайонних судів, протоколи про правопорушення мають право складати, зокрема, уповноважені на те посадові особи органів державного фінансового контролю та Рахункової палати.

Водночас законодавство та нормативно-правові акти з питань здійснення державного фінансового контролю не наділяють Держаудитслужбу та її міжрегіональні територіальні органи можливістю вжиття заходів із забезпечення притягнення до адміністративної відповідальності поза межами заходів державного фінансового контролю.

В. о. Голови 

Г. Вашека

Коментарі до матеріалу

Кращі матеріали