Отримайте доступ до більше 2 мільйонів готових рішень, публікацій та оглядів
Оформити
передплату

Податкова декларація екологічного податку: заповнюємо правильно

Форма Податкової декларації екологічного податку затверджена наказом Міністерства фінансів України від 17.08.2015 № 715. Невід’ємною частиною Податкової декларації є додатки (розрахунки). Відповідний тип додатка забезпечує обчислення податкового зобов’язання за відповідним видом об’єкта оподаткування - викиди в атмосферне повітря, скиди у водні об’єкти та інші.

За відсутності у платника відповідного виду об’єкта оподаткування тип додатка, у якому обчислюється податкове зобов’язання для такого об’єкта оподаткування, до Податкової декларації не додається.

У Податковій декларації заповнюються всі рядки усіх розділів з урахуванням приміток. У разі відсутності значення відповідний рядок не заповнюється. Вартісні показники розрахунку зазначаються у гривнях з копійками.

У рядку 1.1 Податкової декларації зазначається звітний (податковий) період, за який подається Податкова декларація: квартал – І, ІІ, ІІІ, ІV та рік.

При уточненні показників раніше поданої Податкової декларації за попередній звітний (податковий) період у рядку 1.2 зазначається податковий період, що уточнюється: квартал - І, ІІ, ІІІ, ІV та рік. В рядку 1.1 уточнюючої Податкової декларації зазначається податковий (звітний) період, в якому подається уточнююча декларація. У складі звітної або звітної нової Податкової декларації платник може уточнити показники Податкової декларації за один звітний (податковий) період, що минув, при цьому у рядку 1.1 зазначається звітний період, а у рядку 1.2 – минулий період, що уточнюється.

У рядку «код органу місцевого самоврядування за КОАТУУ» поля 2 Податкової декларації зазначається код органу місцевого самоврядування за КОАТУУ за місцезнаходженням контролюючого органу, у якому платник перебуває на обліку як платник екологічного податку. За кожним кодом органу місцевого самоврядування за КОАТУУ, зазначеним у цьому рядку, має подаватись окрема Податкова декларація. Відповідно зазначений код органу місцевого самоврядування за КОАТУУ проставляється у рядках 3.1 додатків, що додаються до цієї Податкової декларації.

До рядків 4.1 - 4.4.3 Податкової декларації переносяться відповідні показники із додатків до цієї Податкової декларації.

При цьому для кожного стаціонарного джерела забруднення, об’єкта за місцем здійснення скидів забруднюючих речовин у водні об’єкти, а також кожного місця чи об’єкта для розміщення відходів складається окремий розрахунок (додаток).

У разі необхідності подання в електронній формі копії Податкової декларації за основним місцем обліку платник за допомогою програмного забезпечення здійснює формування копії Податкової декларації, що була надіслана до контролюючого органу за неосновним місцем обліку, у якій поряд з полем «копія» проставляється позначка. При цьому у такій Податковій декларації зазначається код органу місцевого самоврядування за КОАТУУ за місцезнаходженням контролюючого органу, до якого надсилається вказана копія (основним місцем обліку).

Головне управління ДФС у Луганській області

Джерело: http://lg.sfs.gov.ua/media-ark/news-a...

 

Коментарі до матеріалу

Кращі матеріали