Отримайте доступ до більше 2 мільйонів готових рішень, публікацій та оглядів
Оформити
передплату

Оподаткування ПДВ операцій, пов'язаних з обігом аграрних розписок

Редакція

18.11.2016 171 0 0

Якщо в рамках обігу аграрних розписок (товарних та фінансових) відбувається одна з подій - або відвантаження товару (та, відповідно, отримання аграрної розписки), або оплата вартості товарів, що будуть відвантажені в подальшому (та боргові зобов'язання за якими оформлюються аграрною розпискою), у платника ПДВ на дату події, що відбулась раніше ("перша подія"), виникають податкові зобов'язання з ПДВ за вказаною операцією.

При цьому база оподаткування ПДВ за такими операціями визначається виходячи з договірної вартості, визначеної без урахування дисконтів або інших знижок.

Нагадуємо, що  відносини суб'єктів господарювання, що виникають під час оформлення, видачі, обігу, виконання аграрних розписок, регулюються Законом України від 06.11. 2012  № 5479 "Про аграрні розписки".

Так, аграрна розписка - це товаророзпорядчий документ, що фіксує безумовне зобов'язання боржника, яке забезпечується заставою, здійснити поставку сільськогосподарської продукції або сплатити грошові кошти на визначених у ньому умовах.

Відповідно до виду зобов'язання аграрні розписки поділяються на товарні аграрні розписки та фінансові аграрні розписки.

Крым цьоно, передбачено реєстрацію усіх аграрних розписок у Реєстрі аграрних розписок.

Джерело: http://sumy.sfs.gov.ua/media-ark/news...

 

Коментарі до матеріалу

Кращі матеріали