Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Підписатися

Оподаткування дивідендів за ставкою 9%

Редакція

26.04.2017 1280 0 0

Офіс великих платників податків ДФС повідомляє, що 12 квітня 2017  Президент підписав Закон №1989, яким виправлено технічну помилку щодо дати набрання чинності норми про оподаткування доходів у вигляді дивідендів за ставкою 9%.

Якщо показати в формі № 1ДФ за 1 квартал 2017 року оподатковані дивіденди не за ставкою 9%, а за ставкою 18%, за якою було оподатковано дивіденди при їх виплаті, і не внести виправлення до закінчення граничного строку подання цього звіту, то потрібно буде подавати уточнюючу форму № 1ДФ для відображення правильної інформації. А це вже тягне за собою штраф у розмірі 510 грн за кожне таке виправлення.

Закон набрав чинності 15 квітня 2017 року.

Джерело: http://officevp.sfs.gov.ua/media-ark/...

Як звітувати за дивіденди, нараховані в I кварталі 2017 року

Редакція вважає, що відобразити у звітності слід операцію, яка фактично відбулася, тобто утримання податку за ставкою 18%. При цьому згідно з пп. 169.4.3 ПК податковий агент має право провести перерахунок ПДФО за будь-який період і в будь-яких випадках, коли необхідно визначити правильність оподаткування виплачених фізичній особі доходів. У нашому випадку - в зв'язку зі зміною ставки ПДФО з дивідендів на законодавчому рівні заднім числом. Результати такого перерахунку відображаються у формі № 1ДФ у кварталі, в якому він проведений (ЗІР, категорія 103.25). Тобто перерахунок можна відобразити в II кварталі. Таким чином, вимога щодо подання уточнюючого розрахунку є безпідставним. Згідно п. 119.2 ПК штраф застосовується за помилки і недостовірні дані в декларації, а в даному випадку про це не йдеться, це - зміни в звітності у зв'язку зі зміною чинного законодавства.

Коментарі до матеріалу

Кращі матеріали